Junioři zakončili sezónu na 6. místě. Ženy stále bojují o postup.

Ženy

Naše ženy měly před sebou tentokrát nelehký úkol. Aby měly šanci na postup, musely o víkendu dvakrát vyhrát. První utkání nastoupily proti Tatranu a začaly úspěšně. V 5. minutě vstřelila branku Kovaříková a o 6 minut později se trefila opět, takže jsme první třetinu vyhráli 2:0. V druhé části nás do čtyřbrankového vedení poslala Svatková a Merhoutová. Tatranky ale stihly do konce druhé části snížit na 2:4. Obrat se naštěstí ale nekonal a Merhoutová svou druhou brankou v zápase ještě potvrdila vítězství 5:2.

V druhém utkání byly naším soupeřem Vinohrady, které se nacházely na 6. místě. Kovaříková ukázala, že začátky utkání jsou její šálek kávy a už po necelých 2 minutách nás opět poslala do vedení. V páté minutě faulovala Hrbková a soupeř měl výhodu trestného střílení. To ale Šimáková vychytala a do druhé třetiny jsme šli s jednobrankovým vedením. Už po pětadvaceti vteřinách se prosadila Merhoutová a stejně jako Kovaříková si připsala 3. gól víkendu. Třetí branku přidala ve třetí části Plzenská a odvezli jsme si tak z Králováku 6 bodů. Momentálně se nacházíme na 4. místě s jednobodovou ztrátou a dvěma zápasy k dobru.

10. kolo

FBC Slavia Praha

Tohle kolo jsme pořádaly my. Už dopředu jsme věděly, že nás bude zatraceně málo, protože jsme měly na zápasy nahlášených 7 hráček, z toho 2 nemocné. Věřily jsme ale, že nás to nepoloží, přece jen už jsme takhle x krát hrály a vůbec ne špatně. Noční můra všech florbalistek z FC Bučis se bohužel naplnila v tu chvíli, když jsme dostaly zprávu, že Fanda je KO a nemůže dorazit. V noci ho chytla záda a to tak, že nemůže vůbec chodit.  Nic naplat, musíme se k tomu postavit čelem. Hlavně ať se nám dá do co nejdříve do pořádku. Zvládneme to. Podvědomě jsme se ale všechny bály, protože jsme věděly, co to znamená. My bez trenéra rovná se totální dizástr! Díky bohu za Ríšu, který se ujal role zástupce a povzbuzoval nás celou dobu zápasu.

Úkol zněl jasně – ubránit Anet Jarolímovou, nejlepší hráčku Slavie, a dát nějaké góly. Začátek zápasu nebyl špatný. Dařilo se nám držet se plánu. První třetina skončila bezbrankovým stavem. V 15. minutě zápasu jsme díky Maky šly do vedení 1:0. Bohužel ne nadlouho. Slavia srovnala na 1:1 z nepříjemné dorážky. Minutu na to se krásně trefila Terka a my se ujaly vedení 2:1, které jsme udržely až do konce 2. třetiny. O přestávce jsme nabraly poslední síly a odhodlaně vykročily do poslední části zápasu. Po dvou minutách jsme ale chybovaly v obraně a bylo srovnáno, 2:2. Nerozhodný stav trval až do poloviny třetí třetiny. 4 minuty před koncem zápasu však soupeř skóroval na 2:3 a naše oslabená sestava hrající bez trenéra už nenašla žádné další zbytky energie na srovnání, i když šancí bylo ještě několik. V poslední minutě jsme dostaly další gól na 2:4 a konečný výsledek byl zpečetěn.

1. HFK Děkanka SK Praha 4

Na druhý zápas se na nás přijel podívat samotný prezident klubu „Bučis“. Když zjistil, že jsme bez Fandy, tak se ujal trénování v zastoupení. Byly jsme za to šťastný.  Poté, co viděl naší „početnou“ sestavu sedmi hráček, tak se rozhodl, že nám vysvětlí novou taktiku, kterou jsme ještě nikdy nehrály. Vypadalo to, že by mohla v poměru počet sil vs. výkon fungovat. Tabulka pokreslená ze všech stran a zápas s Děkankou mohl začít.

Úvodní buly odpískáno a bitva o tři body zahájena. Hned od začátku jsme přesně plnily taktické pokyny Bučise a všechno fungovalo! Zodpovědné bránění, několik brejků a vypracovaných šancí, které jsme bohužel ale neproměnily. První třetina tedy skončila 0:0. O přestávce jsme si doplnily další znalosti našeho nového herního systému a nastoupily k druhé části zápasu, kdy jsme soupeře prakticky k ničemu nepustily a vytvořily si větší tlak, z kterého po 6 minutách skórovala Terka 1:0. Po dvou minutách přidala další branku a šli jsme do vedení 2:0. Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny. Poslední část utkání jsme pokračovali v téměř 100% dodržování systému a pokynů trenéra v zastoupení „Bučise“. Další branku už jsme sice nepřidaly, ale kromě jedné „slabé pětiminutovky“, kdy jsme ztratily koncentraci, jsme soupeře už prakticky k ničemu nepustily, což přineslo odměnu v podobě zisku 3 bodů za výhru. Konec dobrý všechno dobré.  Díky dobrým základům, které v nás Fanda postupně buduje, zafungovala tato nová taktika na výbornou a i v oslabené sestavě jsme si skvěle zahrály! Děkujeme tímto všem fanouškům, kteří se přišli podívat a především pak Bučisovi za skvěle odvedenou práci …jak je vidět, tak ženský tým bez trenéra opravdu nemůže fungovatJ

autor: Alena Kovaříková / Markéta Sýkorovská

Junioři

V 9 hodin ráno jsme nastoupili na Třebešíně k utkání s Prague Tigers. Ve 3. minutě se prosadil Kolář a skóre 1:0 vydrželo až do konce třetiny. Skvělý výkon podával především Stárek v bráně, který zlikvidoval několik soupeřových akcí, ty ale byly na obou stranách a hra se velmi přelévala. Do klidu nás pak hodil Hruška a Štěpánek, kteří v rozmezí 9 sekund vstřelili každý po jednom gólu. Do konce třetiny se strefil ještě Daič. Na začátku poslední části jsme neproměnili šanci 3 na nikoho a oba golmani měli dost práce. Poté se strefil Pavlíček, ale soupeř se pět minut před koncem nadechl a snížil na 2:5. Pavlíček naštěstí přidal svůj druhý gól a Prague Tigers už náš náskok dohnat nedokázali. Výhra 6:4.

V druhém utkání s Chodovem rozhodla především první třetina, která skončila 7:2 ve prospěch soupeře. Ten ve druhé třetině navýšil stav dokonce na 9:2. Pak následovala naše pětiminutovka, během které se trefil Kolář a dvakrát Pavlíček. Chodov měl ale náskok příliš velký a utkání jsme prohráli 12:5.

Sezónu jsme tak zakončili na 6. místě.

Starší žáci

S Chodovem jsme na závěr turnaje prohráli 3:5. Bohužel na zápas měli velký vliv rozhodčí, se kterými problémy teprv začínaly. Kluci bojovali, ale na vítězství to nestačilo. V druhém zápase jsme porazili Dvojku Praha 8:3 a díky štěstí jsme si zahráli finále, to jsme nakonec bohužel prohráli s Tatranem 5:6. Neprohráli jsme sice pouze díky rozhodčím, ale to, že se nám přijdou po zápase omluvit za špatně odpískané situace o něčem svědčí. Nicméně sezonu jsme zakončili na pěkném 2. místě ve čtvtém koši.

Elévové black

V prvním zápase jsme čelili Říčanům bílým. Výkon byl dobrý, ale opět jsme doplatili na klasický “Bučis problém” – zakončení. Zápas skončil 5:5. V druhém utkání nás naštěstí tento problém už netrápil a druhý tým Říčan jsme porazili 7:4. Ve finále jsme se utkali s Olympem. Na ten jsme už bohužel nestačili a skončili druzí.

Elévové yellow

S Šestajovicemi byl výkon velice nervózní a hráči neplnili, co měli. Báli se napadat a koncovka taky nepracovala, jak měla. První utkání prohra 4:9. Druhý zápas už byl o poznání lepší. Kluci si věřili a dobře se na zápas koukalo. Díky tomu jsme Benešov porazili 7:3. Ve třetím zápase jsme porazili Bolku 9:3 a skončili tak druzí!

No Replies to "Junioři zakončili sezónu na 6. místě. Ženy stále bojují o postup."