“Je to pro nás cenná zkušenost.” – Prague Games v podání juniorky

Junioři po dlouhé pauze od florbalu nastoupili na Slavii k úvodnímu zápasu skupiny proti Slovinskému výběru. V zápase měli navrch, ale nedokázali přes velký tlak na bránu skórovat, zatímco Slovinsku tam spadlo skoro všechno.  První zápas ve skupině tak skončil 2:5 ve prospěch Slovinska.

K druhému zápasu skupiny junioři nastoupili, po dobrém společném obídku, opět na Slávii, proti týmu Klatov. V tomto zápase se výrazně zvedla střelecká úspěšnost, když naši borci nasázeli Klatovům dvanáct branek a spravili si chuť po předchozím střeleckém nezmaru. Sebevědomí nabral i gólman Stárek, který udržel svou svatyni neprůstřelnou po celou dobu zápasu. Konečný výsledek tedy 12:0 ve prospěch Bučisu. Činil se sváteční střelec Daič, který k výhře přispěl třemi góly a dvěma „áčky“.

Další hrací den se odehrál v hale ve Vršovicích, kde naše mužstvo čelilo Štírům z Českých Budějovic. Zápas tentokrát netradičně vedl František Tarhaj, který oželil ZOO, aby mohl podpořit naše mladé nadějně mužstvo v boji o nadějné umístění ve skupině. Zápas byl vyrovnaný, v dobrém tempu a úřadovalo mu naše staré dobré sehrané duo Wald a Pavlíček. Tito borci podtrhli skvělý týmový výkon třemi brankami a zápas skončil 3:1 v náš prospěch. Tímto zápasem byla uzavřena skupinová fáze, ze které náš výběr postoupil ze druhého místa a v šestnácti finále narazil na Bivoje z Litvínova.

Zápas se odehrál tentýž den na Vinohradech. Zápas byl opět ve velmi dobrém tempu, ale vstup do něj nám tentokrát nevyšel. Ve třetí minutě jeden z Bivojů skóroval, ale zbytek poločasu se nesl v náš prospěch, když jsme skóre otočili na 2:1. V úvodu druhé části se Bivojům podařilo vyrovnat, ale to bylo vše, co tito lovci divokých kanců předvedli. Zbytek poločasu se opět nesl v naší režii, když jsme skóre vylepšili na 6:2. Litvínov pouze upravil skóre dvacet sekund před koncem na 6:3 a tím byl zápas ukončen. Skvělý výkon předvedl František Novotný, který zaznamenal hattrick.

Po vyhraném zápase v play-off tradičně přišel postup do dalšího kola, kde jsme narazili na FBŠ Bohemians. Čekal nás velmi náročný zápas a zároveň velká výzva. Zápas se odehrál v hlavním stánku turnaje na Podvinném mlýně. I přes naši důkladnou obranu jsme dvakrát inkasovali. Jednou nás potrestala začátečnická chyba při stavění zdi a podruhé přesilová hra Bohemians. Nic jsme však nevzdali a do konce první půle bylo srovnáno. Góly nás povzbudily a místy jsme ve hře měli na vrch. Druhá půle se nesla ve stejném tempu. Spíše jsme bránili a snažili se využít šancí z brejků. I přes velkou snahu nám naše síly nestačily a zápas jsme nedokázali dovést k vítěznému konci. Po fyzickém vyčerpání naši dvou lajn a další využité přesilovce Bohemians jsme nakonec v zápase podlehli 4:2. I přes prohru nás zápas těšil, protože jsme uhráli slušný výsledek, ukázali skutečně týmový výkon a získali velké zkušenosti do našich dalších zápasů. Vlastně celý turnaj i přes konec v osmifinále je cenná zkušenost, kterou se pokusíme zúročit v nadcházející sezóně.

Autor článku: Filip Čáka

No Replies to ""Je to pro nás cenná zkušenost." - Prague Games v podání juniorky"