6 kol, 6 výher – roli nováčka zvládáme na jedničku

FC Bučis team 7:2 Panthers Praha B (1:2, 2:0, 4:0)

V pátém kole jsme  jako domácí z nám nevysvětlených důvodů přivítali v hale TJ JM Chodov Panthers Praha B. V minulé sezóně jsme se s tímto soupeřem setkali v Regionální lize a očekávali jsme velmi těžký zápas. První třetina začala hned z ostra a na oba brankáře se sypala jedna střela za druhou, nicméně jsme to byli právě my, kdo se radoval z první branky. Tu zařídil náš nejlepší střelec, Tomáš Vondruška, když míček poslal po zemi na bližší tyč. Neradovali jsme se ale dlouho. Přežili jsme sice oslabení, ale Pantheři potrestali dvě naše chyby a do druhé části tak šli s jednogólovým vedením.

2. třetinu jsme ale začali opět lépe my. Nenechte se mýlit, na onlajnech je napsáno, že branku vstřelil Honza Gomela, to ale není pravda, ten v tu dobu zrovna seděl na lavičce. Ten gól totiž vstřelil Honza Štědrý a jeho originální oslava směřovala vzhůru k tribunám za jeho milou, Kuba Rohn se na časomíře jen uklikl… Pak si David Munk zahrál chvilku na zemi a dal nám příležitost si znovu natrénovat oslabení – úspěšně. Chvíli na to už zvedal ruce nad hlavu Tonda Šiška a poslal nás do vedení (sice to mohl přihrát ještě Brunovi, ale i ten uznal, že když dal gól, tak ho kritizovat nebude…). No a máme tu konec 2. třetiny.

V poslední části už bylo na čase přestat dělat chyby, přeci jen Hlína nás nemohl držet věčně. Důležitý rozdílový gól vstřelil Bruno Sandner, který nám přinesl trochu klidu na mysl a na hokejky. Ve 49. minutě konečně viděli rozhodčí i faul na nás a vyplatilo se. Uběhlo jen patnáct sekund z přesilovky a bratři Vondruškové mohli slavit. Kuba byl tím šťastnějším, který se po střele Tomáše dostal k odraženému balonu a poslal nás do vedení 5:2. A protože je Kuba tak skromný hráč (stačí mu málo času i prostoru…), radoval se po 20 sekundách znovu. Rozhodčí chtěli následně vidět, zda když nám odpískají přesilovku, jestli z ní pokaždé vstřelíme branku. Tak se soupeř pro jistotu nechal vyloučit hned dvakrát a Mudra po krásné krosové přihrávce od Soukupa v dvojnásobné početní výhodě splnil povinnost. Utkání skončilo 7:2 v náš prospěch a nacházíme se o skóre na průběžném 2. místě.

Branky a asistence: 5:58 Vondruška T. (Nykl), 21:05 Štědrý (Gomela bez asistence), 34:06 Šiška (Soukup), 42:09 Sandner (Soukup), 49:17 Vondruška J. (Vondruška T.), 49:41 Vondruška J. (Mudra), 54:32 Mudra (Soukup)

FC Bučis team 8:1 FBC Pitbulls Kolín (3:1, 2:0, 3:0)

Už od začátku nám bylo jasné, že Pitbullové budou více trpělivě vyčkávat, nikam se nebudou hnát a budou to hrát více na zkušenosti. To je přesně ten styl, který my moc neumíme bránit… K utkání jsme tedy nastoupili s určitou pokorou, ale o to větší bojovností. Jako vždy vyhrál první buly soupeř, nicméně jsme počkali na odražený balon a z protiútoku zahrozil hned na úvod utkání Nykl. Tuto sezónu nám začátky utkání oproti těm minulým celkem jdou (klepu si na zuby…) a už ve 4. minutě nás poslal starší z Vondrušků do vedení. Hra se přelévala velmi ze strany na stranu a ani jeden gólman neměl moc čas si přečíst svůj denní tisk, oba předváděli neskutečné výkony. Do dvoubrankového vedení nás v 11. minutě poslal po kombinaci se Sandnerem Šiška. První jmenovaný se pak provinil sekáním a byl nucen spočnout na trestné lavici. Soupeř početní výhodu zužitkoval a ukončil tak naši 5 zápasů trvající neprůstřelnost v oslabení. S odpovědí jsme na sebe ale dlouho čekat nenechali a na 3:1 zvyšoval krásným gólem Štědrý, který tentokrát oslavil svůj zářez do pažby poněkud skromněji. Konec 1. třetiny.

Do druhé části nastoupil soupeř posílen motivačním projevem jejich trenéra a výrazně přidal na důrazu (nicméně v rámci pravidel). Náš gólman Hlína měl také čím dál, tím víc práce. Pitbullové poté ve 33. minutě faulovali a my si mohli zahrát naši oblíbenou disciplínu – přesilovku. Tu zužitkoval po krosovce do prázdné branky Mudra. Následně se rozhodčí rozhodli, že už na sebe pořvávat nenechají a začali s nastraženýma ušima hledat jakékoli sprosté slovo směřující na jejich osobu. Výsledkem byli hned 3 hráči soupeře na trestné lavici a vykázání trenéra na tribunu, tomu se tedy moc nechtělo, ale asi po 8 minutkách ho pořadatel (hezky Meldo…) doprovodil k divákům. A jak tomu poslední dobou bývá (zas si klepu na zuby…), přesilovku jsme opět proměnili a do poslední části jsme šli s pohodlným 4 gólovým náskokem. Pak se soupeř nechal ještě jednou vyloučit za bránění ve hře.

Pitbullům nezbývalo, než držet ústa a krok, takže po tom, co přežili zbytek ze svého oslabení, dával nám pěkně zabrat. Naštěstí jsme se poctivě vraceli, Hlína suprově zachytal a měli jsme i trochu toho štěstíčka… Poté jsme se nechali dvakrát během 4 minut vyloučit, ale přežili jsme. V 50. minutě se nám podařilo vstřelit dva slepené góly, které měli na svědomí Sandner a Kotýnek. Dohrání utkání už bylo v podstatě jen formalitou. Pitbullové se ještě pokusili o závěrečný tlak, ten jim ale překazil svou druhou vstřelenou brankou v utkání Štědrý a pečetil tak 6. výhru v řadě. Konečný stav 8:1.

Pomyslný chléb se bude lámat za dva týdny, kdy nás čeká zatím neporažený Benešov a OLYMP Praha, který nám šlape na paty.

Branky a asistence: 03:30 Jakub Vondruška (Jan Štědrý), 10:10 Antonín Šiška (Bruno Sandner), 16:31 Jan Štědrý (Tomáš Vondruška), 33:29 Tomáš Mudra (Tomáš Vondruška), 35:00 Michal Soukup (Jakub Vondruška), 49:48 Bruno Sandner, 50:30 Lukáš Kotýnek (Jan Pokorný), 54:39 Jan Štědrý

No Replies to "6 kol, 6 výher - roli nováčka zvládáme na jedničku"