Nejtěžší dvojkolo za námi.

SK Florbal Benešov 6:5 FC Bučis team (2:2, 2:2, 2:1)

V sobotu jsme zavítali k vedoucímu týmu ligy do Benešova. Tento soupeř měl po 6 kolech stejně jako my plný počet bodů a tabulku vedl pouze o skóre, očekával se tedy tvrdý souboj. Jako první otestoval postřeh brankáře benešovský útočník. Domácí se dostali poprvé do vedení po 7 minutách hry, načež o necelé dvě minuty později odpověděl Bruno Sandner. Modrožlutí se pak zmohli na docela velký tlak a zasypávali Hlináka jednou střelou za druhou, nakonec se ve 14 minutě opět dostal do vedení. Brunovi tentokrát stačilo pouze 45 vteřin na odpověď a opět nám přinesl klid na hokejky i na mysl. Díky tomu jsme se na závěr třetiny dostali do tlaku a vypracovali si hned několik slibných příležitostí. Po první části byl poměr střel 12:9 v náš prospěch.

Ve 22. minutě se dostal k odraženému balonku Štědrý a krásnou střelou pod břevno nás poslal do vedení 3:2. Hra se poté poněkud přiostřila a viděli jsme hned několik hráčů letících vzduchem, za mantinely a podobně. Ve 25. minutě Benešov srovnal, ale tuto sezónu se nám daří odpovídat na góly rychleji, než kteroukoli jinou. O 40 sekund později nás poslal do vedení Tomáš Vondruška. Pak přišla naše slabší chvíle… Nejprve jsme hráli oslabení, to jsme zprvu zahráli velmi dobře. Poté ale došlo ke kolizi našich dvou hráčů, jeden musel jít z důvodu zranění střídat, naskočil za něj Šiška a ten musel bohužel kvůli rozházené obraně faulovat. Benešov si tak chvíli vychutnal přesilovku 5 na 3, kterou následně zužitkoval. A horké chvilky nás čekaly i na závěr třetiny, když domácí několikrát orazítkovali břevno. Do poslední části jsme šli za nerozhodného stavu 4:4.

Po dvou minutách proměnil krásnou šanci Soukup a byli jsme opět ve vedení. Hra se přelévala ze strany na stranu a bylo k vidění hned několik gólových příležitostí. Jednu z nich modrožlutí proměnili, když jsme si při standartní situaci špatně rozebrali hráče. Posledních 5 minut hrály oba týmy opatrně a snažily se hlavně neudělat chybu, nicméně šancí bylo víc, než dost. Slibnou šanci mohl proměnit Vondruška, ale v rozhodující chvíli strefil pouze nohu soupeře. 6 sekund před koncem přišel od nás faul na mantinelu. Zda to bylo na dvě minuty, nebo ne, to už můžem pouze spekulovat… Výsledkem byla přesilová hra. Benešov rozehrál standartku za naši branku, kde si číhal soupeřův útočník a pěkným freestyleovým blafákem kolem našeho brankáře zařídil výhru domácích 6:5. Klobouček…

Utkání se zúčastnilo zhruba 50 diváků, kterým nemohlo chybět snad vůbec nic. Viděli jsme několik krásných individuálních akcí, suprových zákroků brankářů, hodně gólů i vyhrocených situací. Benešov tak ukončil naši neporazitelnost v divizi. Nezbývá, než dodat, že se těšíme na další vzájemné utkání, které bude přinejmenším stejně atraktivní, jako bylo toto.

Branky (asistence): 08:25 Bruno Sandner (Antonín Šiška), 14:55 Bruno Sandner (Antonín Šiška), 22:47 Jan Štědrý (Tomáš Vondruška), 26:02 Tomáš Vondruška (Jakub Vondruška), 41:43 Michal Soukup (Petr Haspeklo)

OLYMP Florbal 6:7 FC Bučis team (1:4, 3:1, 2:2)

Oslavy 100 letého výročí založení republiky jsme nemohli zakončit ničím jiným, než florbalem. Za velmi deštivého večera jsme se dostavili k druhému víkendovému utkání, tentokrát do Kunratic, kde nás hostil 3. tým tabulky – OLYMP Florbal. Hned od začátku bylo nastaveno vysoké tempo hry. V 5. minutě jsme inkasovali střelou do šibenice, ale to by nebyl Bruno Sandner, aby hned v následujícím střídání na gól neodpověděl. Následovalo několik našich slibných šančí a jednu z nich využil Drastich. Soupeř nás pak ve 12. minutě fauloval před brankou a nařízené trestné střílení Tomáš Vondruška s přehledem proměnil. OLYMP převážně držel balonek, ale k výraznější šanci se nedostal. 1. třetinu zakončila nádhernou akcí druhá lajna, která si párkrát vyměnila balonek a Tomáš Filip už pouze zametl krosovou přihrávku do prázdné branky.

Na začátku druhé části se domácí prosadili po naší chybě v rozehrávce, ale to naše druhá lajna nemohla nechat jen tak. Opět jí stačilo pouze pár sekund a na branku odpověděli (pozn. nechápu, jak se nám tohle daří, ale dobře se na ty odpovědi kouká). Ve 34. minutě pomohli soupeři rozhodčí, když proti nám nařídili trestné střílení. Když chtěl trenér Zahalka vysvětlit od sudího, proč nařídil nájezd za celkem nevinný faul na mantinelu, přestože byli pod útočícím hráčem ještě dva naši obránci, sudí odpověděl, že kdyby se soupeř vymotal od mantinelu a prošel přes oba hráče, mohl se dostat do nebezpečné situace. Oukej. Nájezd. Gól. Branka na 3:5 OLYMP trochu zvedla a my měli problémy vůbec rozehrát. Toho domácí využili a po další naší chybě se dostal na rozdíl jediné branky.

Na začátku poslední třetiny jsme hráli přesilovku, ale nedokázali jsme ji zužitkovat. Naopak na druhé straně po vypršení trestu domácí srovnali na 5:5 a my se opravdu začali bát o výsledek. Oba týmy se snažily neudělat chybu a tak hra byla převážně o obraně a rychlém protiútoku. V 52. minutě se OLYMP dostal do vedení a nám nezbývalo, než zabrat. Z tlaku se nám podařil vytěžit vyrovnávací gól a 5 minut před koncem nás dostal do vedení z výběhu opět Bruno Sandner, kterému se v této sezóně opravdu daří. Naštěstí domácí nezužitkovali power-play a my se tak mohli radovat z těsného a vybojovaného vítězství 7:6.

Pravděpodobně nejtěžší víkend je za námi a musíme říct, že obsahoval dvě velmi kvalitní a náročná utkání. Po 8. kolech si tedy stále držíme 2. příčku a příště se podíváme do střešovické STODOLY, kde se střetneme s dalším nevyzpytatelným soupeřem – Prague Tigers. Doufáme, že Vás tam uvidíme a přijdete nám zafandit!

Branky (asistence): 07:28 Bruno Sandner (Antonín Šiška), 09:20 Adam Drastich (Tomáš Vondruška), 11:37 Tomáš Vondruška, 15:48 Tomáš Filip (Bruno Sandner), 26:31 Michal Soukup (Antonín Šiška), 53:14 Michal Soukup (Tomáš Filip), 55:48 Bruno Sandner

No Replies to "Nejtěžší dvojkolo za námi."