Muži vystřelili body v prodloužení. Hráli i strži a elévové.

FBŠ Bohemians Praha B 2:12 FC Bučis team (0:4, 1:3, 1:5)

V 10. kole nás na chodovské Jedenáctce přivítal mančaft ze spodní poloviny tabulky. Už od úvodního hvizdu jsme převzali iniciativu nad celým utkáním a soupeř, krom občasných výbojů dopředu, se v podstatě jen bránil na půlce. Skóre otevřel v 6. minutě Adam Drastich. Poté jsme hráli přesilovku, ve které krosovou přihrávkou našel Vondruška Mudru a ten navyšoval na 2:0. Když se Bohemce podařil získat balon, většinou se snažila rozehrát buď konstruktivně zezadu, nebo nahodila balonek před bránu. S oběma situacemi si naši obránci poradili na jedničku. Do konce třetiny se trefil ještě J. Vondruška a Soukup.

Hned po buly využila Bohemka našeho vysokého napadání, přehrála nás a snížila na rozdíl tří branek. Pak už ale druhá část v podstatě kopírovala tu první. Na soupeřova gólmana jsme sypali jednu střelu za druhou, ten sice zabránil hned několika brankám, ale obránci mu příliš nepomohli a my zakončili třetinu po trefách Sandnera, Filipa a Štědrýho za stavu 7:1.

Do poslední části nastoupil ke svému prvnímu utkání za mužské áčko junior Erik Papež a hned se činil. Po 30 sekundách na hřišti nabil Mudrovi a za skandování fanoušků se radoval i z prvního bodu. Ve 46. minutě jsme ustáli tlak Bohemky a po chvilkovém nahánění hráče protivníka za naší brankou si Hlinák sáhnul pro míček, vyhodil ho na Pohořalého a ten krásným blafákem zakončil. Hlína má tak stejně bodů, jako několik našich hráčů. V 50. minutě se podruhé prosadil Soukup. O pár sekund později Bohemka vstřelila svůj druhý a poslední gól v tomto utkání. Hned v následujícím střídání přenechal Mudra balonek Papežovi a ten si krom asistence a prvního startu připsal i první branku. To ale Erikovi nebylo málo a svůj třetí bod v podobě asistence přidal v 54. minutě.

Utkání skončilo 12:2, nicméně skvělý výkon předvedl domácí gólman, který zachránil hned několik tutových šancí. Děkujeme především fanouškům, kterých se na Jedenáctku dostavil hojný počet.

branky: 21. Petr Hromádko, 50. Ondřej Erben – 6. Adam Drastich, 9. Tomáš Mudra, 12. Jakub Vondruška, 15. Michal Soukup, 25. Bruno Sandner, 32. Tomáš Filip, 39. Jan Štědrý, 41. Tomáš Mudra, 47. Jan Pohořalý, 50. Michal Soukup, 50. Erik Papež, 54. Tomáš Mudra

FBC Kutná Hora 5:6 PP FC Bučis team (1:1, 1:4, 3:0)

Kutná Hora je jeden z mála týmů, který má podobně mladou sestavu, jako my a tak jsme očekávali velmi běhavé utkání. Začalo se zostra, hned od 1. minuty oba týmy nasadily vysoké tempo hry. Domácí navíc byli hnaní velmi početným publikem. Mládežnické kategorie Hory a další stovka domácích diváků vytvořila pro své hráče skvělou kulisu, kterou náš jeden fanoušek, pan Galajda, zkrátka neměl šanci překřičet. Ale zpět k zápasu. Utkání bylo velmi vyrovnané a ani jeden brankář se nenudil. Byli jsme to ale my, kdo se první radoval, když Haspeklo naznačil soupeři kličku a pak přízemní střelou k tyči překvapil gólmana. Na 1:1 snižovala Hora v 9. minutě. Rozhodčí se následně rozhodli nasadit přísný metr a my si tak zahráli dvě přesilové hry, obě však neúspěšné.

Ve druhé třetině se prosadil Švelbl, který pouze nahazoval balonek na Pohořalého, nicméně míček místo k adresátovi doputoval až do branky. Opět jsme hráli přesilovou hru, kterou se nám tentokrát podařilo zužitkovat. A v početní výhodě jsme hráli ještě dvakrát za sebou, tu druhou využil Soukup střelou pod břevno. Následně jsme šli „za katr“ i my a Hora trestala. Ve třicáté šesté minutě snížila na 2:4. O půl minuty později jsme opět faulovali, nicméně tato početní nevýhoda byla nakonec výhodou. Ve vlastním oslabení se prosadil opět Soukup.

Tempo zápasu bylo opravdu svižné, Galajda i domácí gólman likvidovali jednu střelu za druhou a tabulkový rozdíl nebyl příliš znát. Ve 40. minutě se Soupeř opět prosadil a snížil na rozdíl dvou branek. Na druhé straně jsme orazítkovali tyč, ale pak domácí začali přebírat iniciativu nad utkáním. Z tlaku vytěžil další branku, nám se následně nepodařilo prosadit v přesilové hře. Dvě a půl minuty šla Hora do šesti. Odolávali jsme dvě minuty, pak se ale soupeři poštěstilo a milimetrovou střelou k tyči, na kterou si Galajda ještě sáhnul, srovnal na 5:5 a poslal tak zápas do prodloužení.

4. část se ale příliš dlouho nehrála. Po vyhraném buly se k balonku dostal Jakub Vondruška a střelou k tyči se prosadil po 10 sekundách a zařídil nám tak bod navíc. Utkání bylo velmi atraktivní, se spoustou šancí na obou stranách a nakonec jsme byli ti šťastnější my. Ve 12. a 13. kole přivítáme v hale na Třebešíně Florbalovou akademii MB „A“ a Start98 Praha – Kunratice B.

branky: 9. Jan Dus, 36. Václav Rejna, 41. Jiří Schwarz, 53. Martin Zelený, 60. Václav Rejna – 5. Petr Haspeklo, 23. Jakub Švelbl, 25. Tomáš Mudra, 34. Michal Soukup, 38. Michal Soukup, 61. Jakub Vondruška

Starší žáci

Naše áčko odehrálo o víkendu tři utkání. V prvním dokázali porazit Kladno 3:2, nicméně to nebyl vůbec jednoduchý zápas a oba brankáři předváděli své kvality. Nakonec se nám ale dvakrát podařilo stav otočit a radovali jsme se z výhry. V druhém utkání jsme vůbec nestačili na Panthers, kteří nás přejeli 10:1. Třetí match tak velkou kanonádu nepřinesl a opět byl tím šťastnějším soupeř z Kunratic, který si po výhře 2:1 odvezl plný počet bodů.

Béčko na tom bylo už o něco lépe a s Berounem si poradilo 13:7. Adam Vrba si připsal v tomto utkání neuvěřitelných 8 bodů za 4 branky a stejný počet asistencí. Proti Wizardům jsme už takové štěstí neměli. Třikrát jsme dotahovali, napočtvrté to už nevyšlo – 4:3 prohra. V zápase o 3. místo nás čekalo Prague Tigers B. I díky hattricku Vrby, který měl opravdu svůj den jsme si odvezli z Čakovic po výhře 6:3 třetí plac.

Elévové

Áčko předvedlo proti Kutné Hoře perfektní výkon, bohužel nás vychytal soupeřův gólman a smůla v podobě 3 tyčí nás stála vítězství. Proti Dalovicím se nám dařilo už lépe. Byl to velmi vyrovnaný a obtížný zápas, který se nám nakonec podařilo vyhrát 9:5. O třetí místo jsme se měli poprat s Mladou Boleslaví. Bohužel už kluci nemohli a svoji premiéru ve druhém koši zakončili na 4. místě po porážce 12:3.

Béčko po neuspokojivém výkonu pouze remízovalo s Dalovicemi 4:4. Během zápasu s Wizardy se nám zranili 2 hráči a dohrávali jsme pouze v pěti lidech, to vedlo také k prohře 11:3. V posledním zápase jsme se střetli s Šestajovicemi, které jsme přejeli 5:2.

No Replies to "Muži vystřelili body v prodloužení. Hráli i strži a elévové."