Muži si zajistili historicky první postup do play off! Soukup pálil ostrými.

Do play off postupují z každé divize pouze 2 týmy. Vzhledem k tomu, že jsme před 18. kolem měli na třetí OLYMP náskok 13 bodů, stačilo nám pouze jednou zvítězit a měli jsme postup do play off, ve kterém se utkáme s jedním z celků divize A, jistý.

FC Bučis team 5:4 Prague Tigers (1:3, 3:0, 1:1)

Poslední dobou nás trápí rozsáhlá marodka a bohužel se z osobních důvodů nemohlo dostavit na utkání hned několik klíčových hráčů. Trenér Jan Zahalka, který v den utkání oslavil své 41. narozeniny (všechno nejlepší), tak musel sáhnout k velice improvizované sestavě. Překvapením byl především Marek Tlučhoř, kterého svá země povolala v době nejvyšší potřeby. Mára, který hraje za béčko a s “A” týmem absoloval pouze pár tréninků, se ukázal hned v první brázdě. Do utkání nás vedl také nový kapitán David Munk, který byl jednohlasně odhlasován (hádáte správně, ten jeden hlas byl David a nikdo nic nenamítal) jako nový lídr. Bohužel nebyl na tuto situaci připraven, tak musel za pomoci “tejpy” improvizovat s kapitánskou páskou. A jdeme na to.

Už od začátku bylo jisté, že tento zápas bude velmi vyrovnaný. Tygři v omlazené sestavě šlápli na plyn hned od úvodního hvizdu a nám trvalo poměrně dlouho, než jsme si navykli na rozdílné sestavy. V 7. minutě se nechal vyloučit Haspeklo, na kterého si rozhodčí brousili zuby už po prvních dvou faulech. Soupeři stačilo na proměnění přesilovky 16 sekund. Následně se ale nechal vyloučit i hostující hráč a Soukup střelou nad nohu srovnal na 1:1. Tygři víceméně diktovali tempo hry celou první třetinu a Hlinák měl příležitost si připsat pár zákroků do svého deníčku. Nicméně 2 další zákroky si tam připsat v první třetině nemohl a do šaten jsme tak šli za stavu 3:1 pro Prague Tigers.

Po třech minutách druhé periody se nechal celkem zbytečně vyloučit Papež, který jakožto junior pravidelně nastupuje i v “A” týmu mužů. Oslabení jsme přežili a hosté si zopakovali stejnou situaci z první třetiny, a to hned dvakrát. Z přesilovky 5 na 3 nejprve těžil Pavlíček a potom ze situace pět na čtyři Soukup. Ten stejný hráč završil ve 35. minutě hattrick a poslal nás do vedení 4:3. Hra byla nahoru dolu, my měli několik zajímavých protiútoků, nicméně balonek byl více na hokejkách hostujících beků. Naštěstí ale nezvládli útočníci Tygrů úspěšně zakončit, několikrát nás musela zachránit branková konstrukce. Konec druhé třetiny.

Hned na úvod jsme si vyzkoušeli další početní převahu. Haspeklo si vyměnil nahoře míček se Soukupem, který hokejově napřáhl a střelou, za kterou by se nemusel stydět ani Zdeno Chara propálil vše, co mu stálo v cestě. Prague Tigers se po tomto gólu lehce vzpamatovali a snažili se o konstruktivní rozehrávky, ty většinou neskončily brankou díky blokům našich obránců a skvělému výkonu Hlináka. K vidění bylo vidět i několik zajímavých osobních soubojů a slovních výměn názorů. Pět minut před koncem jsme šli opět do oslabení a dali tak soupeři výraznou šanci dostat se na dostřel. Ten toho také využil hned po 5 vteřinách, když dobře trefil mezeru mezi zdí a brankářem. Závěr utkání byl opravdu náročný a hosté nastřelili dokonce břevno, které bylo v tomto zápase naším sedmým hráčem na hřišti. Půl minuty před koncem šli Tygři ještě do šesti, ale naštěstí se nám podařilo závěrečný tlak ustát a výsledek uhájit. O vyrovnanosti utkání svědčí také počet střel, který byl 22 ku 21 ve prospěch Prague Tigers.

Díky tomuto vítězství jsme si připsali důležité 3 body do tabulky a zajistili si v oslabené sestavě historicky první postup do play off divize. Výrazný podíl měl na výhře Soukup, který měl prsty ve všech vstřelených brankách a stal se první hvězdou utkání (tou druhou se jednohlasně odhlasoval Munk). Do konce základní části zbývají 4 kola a my Vás zveme především na to příští, ve kterém na Třebešíně od 19. hodin vyzveme v přímém boji o 1. místo Benešov.

branky: 8. Michal Soukup, 29. Šimon Pavlíček, 30. Michal Soukup, 36. Michal Soukup, 43. Michal Soukup – 7. Vítězslav Matěj, 10. Michal Kovář, 15. Vítězslav Matěj, 56. Filip Neklan

No Replies to "Muži si zajistili historicky první postup do play off! Soukup pálil ostrými."