Muži se stali vítězi divize B! V play-up je čeká Plzeň.

FC Bučis team 9:7 FBŠ Bohemians Praha B (2:3, 4:1, 3:3)

V předposledním kole základní části jsme vyzvali pražskou Bohemku. Ta sice se třinácti body okupovala poslední příčku, nicméně soupeř to byl nevyzpytatelný.

A tahle skutečnost se naplnila už po dvou minutách hry, kdy jsme zelenobílé zamkli na jejich třetině, ale po zisku balonku hned z breaku skórovali. Náš tlak pokračoval dál, ale ovoce sklidil až v čase 9:15, kdy Haspeklo vystihl soupeřovu přihrávku a svým druhým gólem v sezóně srovnal stav. V čase 10:51 odpískali rozhodčí vysokou hru Bohemky a následný nájezd, na střídačce jsme se ale shodli, že to přestupek nebyl. Trenér tedy nařídil Soukupovi, aby nájezd neproměnil a ten míček rovnou z půlky zahodil za mantinel. Toho mohlo aspoň těšit, že za tenhle akt sklidil  potlesk. Klokany jsme občas zatlačili na jejich třetinu, ale z naší strany jsme hráli hodně nedisciplovaně. Opět se jim dvakrát podařil únik a bylo z toho vedení 3:1. Půl minuty před koncem se k míčku dostal Šiška a snížil stav na 2:3.

Do druhé části jsme chtěli nastoupit lépe, z naší strany to byl podceněný začátek. Zase to byla ale Bohemka, kdo se mohl radovat, když jsme klasicky postavili špatně zeď. V čase 30:40 natáhl u levého mantinelu Papež a střelou pod břevno nás vrátil do hry. V tu chvíli zelenobílí ztratili koncentraci a začali jim procházet crossové přihrávky. Štědrý naběhl do středu, shodil na Matoulka a ten nádhernou křižnou příhrou našel Mudru. Poslední jmenovaný ve 35. minutě vystihl přihrávku na středu a bekhendem překonal golmana. Na 6:4 pak navyšoval Papež, který si zopáknul podobnou situaci, jako ve třicáté první minutě.

Třetí třetinu otevřel zásahem Bruno Sandner. A zářezy si na svou hokejku připsal rovnou dva. Ve 45. minutě si Bruno připsal třetí bod, když přihrál Soukupovi, který přízemní střelou navýšil stav na 9:4. V tu chvíli jsme začali chybně považovat zápas za rozhodnutý. Bohemka nás chtěla ještě potrápit a my se přizpůsobili jejímu stylu hry. Nejdřív jsme dostali gól ve 47. minutě, poté jsme si vzali timeout a chtěli utkání dohrát v klidu pod kontrolou. To se nám nepodařilo, hráli jsme zběsile nahoru a dolu a soupeř trestal. Do konce zápasu zvládl poslední celek tabulky snížit na 9:7, na víc se naštěstí už nezmohl.

Chtěli jsme tohle utkání pojmout jako přípravu na play off, ale bohužel stylem hry, jaký vyznávali klokani a našim podceněným přístupem se o přípravě příliš nemůžeme bavit. Naštěstí se nám ale nepříznivý stav podařilo převrátit na naši stranu a díky prohře Benešova s Prague Tigers jsme se jedno kolo před koncem vyhoupli do čela tabulky.

FC Bučis team 6:5 pp FBC Kutná Hora (3:2, 1:0: 1:3, 1:0)

Poslední utkání základní části. Díky prohře Benešova bylo 1. místo a “lehčí” los do play-up v našich rukou. Moc dobře jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Kutná Hora má podobně mladé a dravé hráče, jako například Benešov a utkání na půdě soupeře jsme dokázali vyhrát až v prodloužení.

Hned po buly se začalo ve vysokém tempu. Kutnohorští měli dobře zavřený střed hřiště, takže jsme museli hrát převážně kolem mantinelů, ty se ale dařilo soupeři dobře zavírat a neměli jsme příliš času na kombinace. Každou chvíli byl k vidění nějaký souboj, ale brankáři se zatím příliš nezapotili. Ve 3. minutě se soupeř nechal celkem zbytečně vyloučit, ale početní výhodu jsme nevyužili. Naopak se podařilo borcům od Barbory v sedmé minutě skórovat. Odplata na sebe ale nenechala dlouho čekat. Opět jsme hráli přesilovku, tentokrát ale o dost lépe. Míč šel několikrát dokola, Vondruška ho shodil na Soukupa a ten se střelou příklepem nemýlil. Ve 14. minutě se ujal na půlce balonku Vondruška a střelou nad nohu nás poslal do vedení. Kutné Hoře se pak podařilo proměnit trestné střílení, které bylo nařízeno za sekání. Hra byla sice dynamická a přelévala se ze strany na stranu, ale příliš střel jsme v první části neviděli. Tu poslední vyslal v čase 17:24 Sandner a nemýlil se. Do šaten jsme šli za stavu 3:2.

Druhá třetina přinesla podobný scénář. Hra se přiostřovala a kutnohorští měli opravdu dobře zmáknutou obranu. 29. minuta nám přinesla další přesilovou hru, tu zužitkoval Haspeklo. Soupeř byl střelecky aktivnější, ale zatím nás držel Galajda, který zlikvidoval pár nebezpečných šancí.

Do třetí třetiny nastoupili lépe hosté. Na dostřel se dostali ve 46. minutě a o dvě minuty později srovnali na 4:4, když rychle rozehráli standartku z rohu a Vokřál nedal Galajdovi střelou pod břevno šanci. Byli jsme trochu jako opaření, ale tlačili jsme na soupeře dál. I  po 50 minutách měla hra vysoké tempo a bylo k vidění dost zajímavých situací. Deset minut přek doncem se nechal vyloučit Štědrý za nedovolené bránění a dobře zahraná přesilovka hrála soupeři do karet. Brankáři nešťastně propadla za záda střela z úhlu a nevypadalo to s námi dobře. Na závěr zápasu jsme si vzali oddechový čas a 3 minuty před koncem zkusili power-play. V něm jsme měli hned několik zajímavých střel, ale žádná neskončila v síti. Čas ubíhal a my soupeře tlačili, ten asi třikrát odpálil balonek na naši půlku, ale náš tlak hned pokračoval. V čase 59:50 zatáhnul balonek na středu Haspeklo a nekompromisní střelou k tyči nás poslal do prodloužení.

V tom soupeř zahrozil hned po úvodním buly, když se podařil napodobit Kubu Vondrušku z prvního vzájemného utkání. Naštěstí jeho pokus skončil v zámezí. Opět hra byla nahoru dolu, ale klidnější na balonku jsme byli my. Už to pomalu začínalo vypadat, že o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy, ale necelé 3 minuty před koncem nabil Soukup Sandnerovi a ten střelou k tyči zařídil výhru nejen tohoto utkání, ale rovnou celé ligy.

Díky tomuto vítězství jsme se jako nováček ligy stali i jejím vítězem, když jsme v předposledním kole přeskočili Benešov a s 59 body se stali absolutními vítězi divize B. Do play up nás tedy čeká druhý tým divize A, což je Florbalová škola Plzeň A, ta skončila druhá pouze o skóre za prvním Sokolovem. První střet nás čeká v sobotu 9.3. od 20:30 v naší hale SH VŠE, kam doufáme, že Vás přijde co nejvíc a vytvoříte nám co nejpříznivější atmosféru! Hráči opravdu to publikum vnímají a žene je to dál. Na druhé utkání jedeme 10.3. do Plzně, ale čas bude ještě upřesněn. Pokud se ani po dvou utkáních nerozhodne o postupujícím do druhého kola, rozhodující utkání bude 17.3. na domácí půdě. Těšíme se na Vás a děkujeme za podporu v celé sezóně, bez Vás by to nešlo!

No Replies to "Muži se stali vítězi divize B! V play-up je čeká Plzeň."