Tři sezóny, tři postupy! Bučis team si zahraje Národní ligu.

Nejúspěšnější sezóna mužů v historii klubu. Takhle se dá popsat uplynulý rok v divizi, do které jsme postoupili teprve loni. Za své mluví i neuvěřitelná statistika, kdy jsme soupeře dokázali porazit v 26 z 27 zápasů. Jediné utkání jsme prohráli právě proti našemu soupeři z play-up. Benešov nás tenkrát v 7. kole porazil o jednu branku, kterou vstřelil 5 sekund před koncem. Soupeřům jsme v základní části nasázeli 179 gólů a naše síť se rozvlnila pouze 87 krát. V první desítce kanadského bodování se umístili hned tři naši hráči. Soukup, Tomáš Vondruška a Mudra, kde první jmenovaný obsadil 4. místo se 43 body. Soukup tak potvrdil svou skvělou formu z minulého angažmá a dá se říct, že tento přestup byl více, než úspěšný. Brankáři Hlinák a Galajda se sice z ZČ umísti v průměru obdržených branek až na 4. a 5. místě, nicméně ne každý klub si může dovolit, aby střídal golmany ob zápas. Obrovské zásluhy měl na postupu i trenér Jan Zahalka, který nás za dvě sezóny svého působení v Bučisu dokázal posunout o dvě ligy výš. Play-up jsme odehráli na nejmenší možný počet zápasů a ani jednou nemusel rozhodovat “extra time”. Zápas od zápasu nám rostla i průměrná návštěvnost a k postupu jste obrovskou měrou přispěli i právě vy. Tak asi takhle vypadala naše sezóna jakožto nováčka v divizi ročníku 2018/2019. Národní ligo, těš se!

Třetí utkání s Benešovem

Sice jsme měli postupový mečbol a vedli 2:0 na zápasy, ale rozhodně jsme nebyli favority. Benešov měl obrovskou herní kvalitu a my věděli, že to rozhodně nebude zadarmo. Čekal nás v podstatě nejtěžší zápas v celé sezóně a my si toho byli moc dobře vědomi. Soupeř na nás vlítnul hned od začátku a utkání nabralo vysoké tempo. Úvodní šanci si vytvořili domácí a Galajda musel zasahovat. Na první branku si museli diváci počkat až do 11. minuty, když otevřel skóre Wald. V podstatě skoro celou první část byl na balonku Benešov a my se převážně bránili. Většina našich šancí spočívala v protiútocích, které bohužel ztroskotaly už v samotném zárodku.

Do druhé třetiny jsme nastoupili o něco lépe, ale stále byli lepším celkem domácí. Držel nás především Galajda, kterému dal Zahalka přednost před Hlinákem. Šance Benešova vypadaly prakticky všechny stejně, kdy obránci si několikrát vyměnili balonek, útočník si seběhl na střed, shodil míček na stranu a následně do rohu, pak se snažili krosovou přihrávkou přehrát naši obranu. Celkem to i vycházelo a my s tímhle měli opravdu problémy, naštěstí z těchto příležitostí většinou nic vážného nebylo. Benešov se pak dostal zpět do hry o postup, když dvěma slepenými góly po našem neúspěšném napadání přenesl vedení na svou stranu.

Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát, musíme s naším stylem hry něco udělat. Ve 43. minutě se dostal k balónku Matoulek a střelou nad nohu překonal domácího brankáře. Následovala naše dvou – minutová přesilovka, ve které snižoval střelou ze středu Jakub Vondruška. Pár sekund na to se radoval soupeř, ale dlouho mu vedení nevydrželo. V čase 45:35 Tomáš Vondruška upravil skóre na 4:3. Tento gól probudil i fanoušky, kteří vytvořili v hale skvělou atmosféru. Bohužel si pak šel sednout na trestnou lavici na 5 minut Pavlíček, který smolně přešvihem strefil hokejkou domácího obránce do hlavy. Emoce neustál benešovský trenér, který nejdřív vyslal k Pavlíčkovi několik peprných slov a poté po něm i sáhnul. Ten byl za nesportovní chování vyloučen na 2+10 minut a trest si za něj šel odsedět jiný hráč. Hru 4 na 4 jsme přečkali, ale Benešov z následné tří – minutové přesilové hry dvakrát skóroval. Na 5:5 pak srovnával Tomáš Vondruška, který využil skrumáže před brankou. Opět nás Benešov tlačil, ale hned v následujícím střídání sebral domácím balónek Sandner a poslal Filipa do brejku, ten dokázal bekhendovou střelou do šibenice převrátit vedení na naši stranu. Soupeř šel dvě minuty před koncem do power – play a podařilo se mu nás zamknout na naší půlce. Jakub Vondruška měl šanci střelou ze středu zvýšit na 7:5, ale jen těsně minul prázdnou branku. To ale napravil v čase 59:33, když míček v podstatě do brány dovezl. Už jsme se radovali z postupu, když vteřinu do konce emoce neustál tentokrát domácí brankář a začal se strkat se Sandnerem. Rozhodčí v tomto zmatku rozdali ještě pár trestných minut a domácí hráč vyfasoval červenou kartu. To už nám ale bylo jedno a po formální rozehrávce jsme se už mohli radovat z postupu.

Na konci jsme si ještě dosyta užili finální děkovačku fanouškům, kterých do Bystřice dorazilo opravdu požehnaně.  Musíme sportovně uznat, že minimálně v posledním zápase byl Benešov určitě lepším celkem a držel nás především fantastický Galajda. Oproti minulým rokům jsme mnohem více zapracovali na koncovce, která určitě rozhodla toto utkání a zbytek už je historie. Děkujeme Benešovu za atraktivní sérii plnou vypjatých momentů a přejeme hodně štěstí do baráže. Na závěr chceme poděkovat úplně všem, kteří se podíleli na této mistrovské sezóně od hráčů, přes celý realizační tým, pořadatele až po fanoušky. Je to tam! Šampióóóni, šampióóóni, óóle óóle óó lee!

No Replies to "Tři sezóny, tři postupy! Bučis team si zahraje Národní ligu."