Já na bráchu, brácha na tátu, táta na mě. Béčko slaví v první sezóně postup!

Po mužském “A” týmu se postupových oslav dočkala i naše rezerva. Hned v prvním ročníku založení béčka se nám podařilo postoupit, a to z druhého místa. Tým sestavený převážně z bývalých hráčů Bučisu, tatínků a pár juniorů tak může zabojovat o další ligu.

Béčko vzniklo z nostalgie, aby se naši nejstarší mohli opět scházet u svého oblíbeného sportu. “Starou gardu” dal v podstatě dohromady Ráďa Jetleb, který jako poslední z těch starších opustil mužské áčko. Šlo převážně o zábavu a nominace na zápasy byly formou “Máš čas? Přijď!”. Jména jako Snížek, Rörich, Sedlák, Tlučhoř, Kupec, Klouda a další, ti stáli u samých počátků Bučisu.

“Cílem bylo postoupit, ale nijak jsme to nehrotili, prostě jsme se bavili a chtěli vyhrávat.” říká Roman Buček, který si také několik utkání za rezervu odehrál a je vidět, že to stále v ruce má. V sezóně nasbíral 18 bodů a nějakou dobu dokonce vedl kanadské bodování béčka, to nakonec vyhrál s 21 body Honza Snížek a říká si tak o nominačku zpět do áčka.

Za zmínku stojí především poslední kolo, kdy poprvé v historii Bučisu stačily k sestavení lajny pouze dvě rodiny. Útoku tvořeným triem Vondruška, Vondruška, Vondruška krylo záda duo Jetleb, Jetleb. Z posledních dvou utkání se právě tato lajna složená z otců a synů postarala o 9 branek! Nezávidíme rozhodně zapisovateli, který musel mít na časomíře pěkný maglajz ve jménech. Oběma tátům Romanovi a Ráďovi se tak splnil sen zahrát si jednou se svýmy syny v lajně.

                  

Cíl do další sezóny je podle Bučisových slov opět postup, ale vše pojede v podobném duchu. Je to tým složený převážně z odchovanců a juniorů, kteří se můžou předvést a přiblížit se nominaci do áčka.

Zároveň Vás chceme pozvat 18.5. na závěrečné Bučis games, kde společně oba postupy oslavíme!

No Replies to "Já na bráchu, brácha na tátu, táta na mě. Béčko slaví v první sezóně postup!"