Bídný začátek, skvělé otočení, “výhra v prodloužení”, prohra na nájezdy – Bučis bere ve druhém kole NFL bod.

FC Bučis Team 7:8 (pn) Wizards DDM Praha 10 (1:3, 5:3, 1:1, 0:0, 0:2)

Ve druhém kole jsme doma přivítali našeho pražského souseda Wizards DDM Praha 10. Během sedmi dnů jsme v nohách měli 2 zápasy a teď nás čekal třetí. Wizardi jsou rozhodně soupeř, který umí překvapit, takže nás nečekalo nic lehkého.

Úvodní buly je tu a jde se na to. Hra vypadá poněkud rozpačitě a balonek spíš poskakuje po hřišti, než že by byly k vidění nějaké pohledné akce. 2:51, soupeř střílí, Galajda nejprve fantasticky zasahuje, ale poté si nechtěně sráží balon do branky. O třicet sekund později se hosté prosazují znovu a je na čase se dostat do zápasu, jinak nám proteče mezi prsty. Na tuto skutečnost skvěle reaguje Kalina, který napřahuje z křídla a střelou nad rameno gólmana snižuje na 1:2. Hra byla stále spíše ve znamení protiútoků, skákajícího míčku a drobných prohřešků, než že by byl vidět nějaký atraktivní florbal. V jedenácté minutě fauluje Štědrý a jde si odpočinout na trestnou lavici, hosté se sice snaží, ale početní výhodu nevyužívají. Po skončení oslabení se dostávají Wizards do úniku 3 na 2, ale Galajda s přehledem vyráží. 17:21 a hosté se radují potřetí. Z herního hlediska je tohle nejhorší třetina za poslední dobu a je na čase s tím něco udělat.

Začátek druhé třetiny a soupeř nám dává studenou sprchu, když po 40 sekundách odskakuje na rozdíl tří branek. Naštěstí stačí Sandnerovi, aby ho chvíli nechali obránci hostů volného na středu a střelou k tyči opět snižuje. Hra je stále rozpačitá, ale začínáme mít postupně více ze hry. V čase 23:27 se dostává k míčku Tomáš Vondruška a nemýlí se. Soupeř sice nevymýšlí kdovíjaké kombinace, ale po nahození balonku do našeho obranného pásma následuje rychlý pressing útočníků a vyplácí se jim to. 23:53 a opět je to o dvě branky. Naše první lajna se postupně začíná dostávat do varu a uzamyká kouzelníky na jejich půlce. Krosové přihrávky lítají ze strany na stranu, až se na středu dostane k míčku Vondruška a opět krásnou střelou snižuje na 4:5. Následuje pětiminutovka, kdy jsou potrestáni dva hráči z obou stran. Dvojité početní výhody využívají hosté a stále se nám snaží utéct. Třicátá šestá minuta a první lajna opět úřaduje. Černý posílá na Soukupa a ten dostává balonek za záda gólmana. Na hostech začíná pomalu být znát únava a postupně se stahuje níž a níž. 5 sekund do konce druhé části a Vondruška se dostává k nahozenému míčku před brankou, přihrává Soukupovi a ten vteřinu před koncem druhé části vyrovnává na 6:6. Jsme zpátky ve hře!

Po 30 vteřinách hry je za bránění ve hře vyloučen Petr Krob z týmu Wizards DDM Praha 10 a oba týmy očekávají ještě zajímavou třetí třetinu. Přesilovku se nám sice nedaří využít, ale na konci páté minuty se podruhé prosazuje Sandner a Bučis slaví KÝŽENÝ obrat – 7:6. Domácí hráči tlačí obranu soupeře a nenechávají pražské kouzelníky vydechnout. V čase 8:05 však vidíme již 4. vyloučení domácích a necháváme hosty nadechnout. Po pár nepřesných pokusech se půl minuty před vypršením trestu od poloviny napřahuje střelec Lazárek a je srovnáno. V poslední desetiminutovce základní hrací doby hra graduje a domácí mají stále více ze hry. Větší nervozita z krátící se možnosti, výsledek zvrátit na svou stranu, se projevuje nejen na větší urputnosti ve všech osobních soubojích, ale i na absolutní koncentraci obou mužstev. V úplném závěru trenér Zahalka stahuje hru do dvou formací. Minuta dokonce! Druhá formace vybojuje faul na v útočném rohu. Timeout – rozehra na staršího bratra Vondruškových, který se krásně obtáčí a střílí! Velký závar před bránou, kde se snaží Soukup zkompletovat hattrick, to se mu však nedaří a rozhodne pětiminutové prodloužení hrané 3 na 3, novinka, kterou si elitní Bučisáci zahrají poprvé.

Hned v úvodním střídání se nejdříve dostal do stoprocentní šance útočník Wizardů, poté se však opět vylučuje. Naštěstí na straně hostů a tak dvě minuty hrajeme 4 na 3. Gól z toho však nepadá. Ze hry mají opět více domácí. Do konce 65. minuty zbývá necelá půl minuta a nejzajímavější moment zápasu přichází. Matoulek, Soukup a Drastich si vymění míček na hokejce a poslední jmenovaný se tlačí do útoku, střílí a míč se vlní v síti! Grandiózní vyvrcholení! Po špatném úvodu jsme se zvedli a i když se rozhodně nejednalo o ideální výkon, bereme 2 body za důležité uhájení domácí půdy. Ano, tyto myšlenky se honily asi většině domácích hráčů. Bohužel jen pár chvil. Hostující tým si ztěžuje na podržení časomíry. A tento fakt dobrovolníci u pořadatelského stolku přiznávají. Rozhodčí se radí a atmosféra v hale se 40 fanoušky nebývale houstne. Po delší odmlce si volají kapitány a vysvětlují jim situaci. Kapitán Vondruška míří na střídačku a s celým týmem se shodují na neuznání branky. Nikoho přeci netěší vyhrát, když se nejedná fair play. Rozhodčí do této situace kapitána domácích rozhodně netlačil. Bučis ukázal charakter a namísto bonusového bodu po prodloužení, se oba týmy poměří v nájezdové loterii.

Vondruškova forehandová klička nevychází.
Karel Smutný – úspěšný.
Kuba Černý volí stejnou stranu jako jeho týmový kolega a ani jeho pokus v bráně nekončí.

Jiří Giptner má celé utkání ve své moci. Tento okamžik zvládá a končí 143 minut dlouhý zápas.

Toto utkání Bučisu nevyšlo, ale opět za týden zavítá na hřiště Kobylis, kde se v neděli v 17:45 setká s Ondřejem Kudrnáčem, který letní přípravu strávil ještě v našem týmu. Přijďte nás podpořit za důležitými body!!!

Děkujeme sponzorovi ITC Travel za ceny pro nejlepší hráče utkání!

No Replies to "Bídný začátek, skvělé otočení, "výhra v prodloužení", prohra na nájezdy - Bučis bere ve druhém kole NFL bod."