Dorostenci odstartovali sezónu v první lize. Muži B berou ve vyšší lize první vítězství.

DOROST

V prvním ligovém kole se tým dorostenců představil v Náchodě. Pro hlavního trenéra Tomáše Matoulka srdcová záležitost, protože právě z toho města pochází a stejně tak i náš první soupeř. Proto trenér nahecoval celý tým a šlo se na věc.

Vstup do zápasu byl slibný. Hrálo se ve vysokém tempu a bojovalo se o každý centimetr na hřišti. Hned v úvodu zápasu se vylučovalo na naší straně a o dvě minuty později na stranách obou za špatné střídaní. Naše bojovné nasazení se vyplatilo a šli jsme do vedení, když se prosadil Tomáš Hájek. Od domácího Náchoda přišla rychlá odpověď a o dvě minuty později skóre srovnal po rychlém výhozu gólmana. Zápas byl vyrovnaný a vyhrocený. Ruce rozhodčích lítaly jak na hip – hopovém koncertu – převážně nahoru. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou.

Tím skončila druhá třetina. Třetí se nesla ve stejném duchu až na to, že gól dokázali vsítit jen domácí. Naši hru ničila jedna individuální chyba za druhou a nedisciplinovanost našich hráčů, která nám nedovolila si vytvořit závěrečný tlak a soupeře ještě potrápit. Zápas tedy skončil 5:2 pro domácí.

V druhém zápase jsme čelili soupeři z České Lípy. Po předešlé prohře jsme vstup do zápasu spíše zaspali. Lípa se dostala do vedení 2:0. Později se naše hra zvedla a stali jsme se lepším týmem. Do konce první třetiny jsme skóre vyrovnali a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Soupeř hrozil především z brejků, které gólman s přehledem kontroloval. V desáté minutě, po smolném inkasovaném gólu, přišel zlom. Psychika šla dolů a už jsme se jen vezli. Druhou třetinu jsme prohráli 3:0.

Trenér Matoulek se o přestávce pokusil promluvit do duše našim svěřencům a povzbudit je do dalších výkonů. To se povedlo a hra šla opět nahoru. Přidali jsme na bojovnosti a agresivitě. Po minutě se nám podařilo snížit skóre o branku a už to vypadalo, že se nám blýská na lepší časy. Bohužel jsme brzy dostali další gól a přišlo střídaní gólmana. Tento taktický tah pro zlepšení psychiky týmu se vyplatil a postupně se podařilo skóre snížit na 5:9. Bohužel nám už docházely síly, proto soupeř dokázal skóre upravit na konečných 5:11.

Vstup do sezóny se nevydařil, ale alespoň si bereme zkušenosti do dalších kol a uvědomění si nutnosti odjet tréninky na 120 % a v dalších utkání skutečně ukázat, na co máme. Hlavní trenér utře slzu a až pojede na víkend domů, halu obejde obloukem.

MUŽI B

Muži B v omlazené sestavě vstoupili do prvního utkání, jako nováček ligy, úspěšně, když si poradili s Uhříněvsí 9:2. Druhý zápas proti mladým a běhavým Tigers bohužel nevyšel. Nasazení nebylo na 100 % a to se podepsalo na průběhu hry i skóre. Konečný výsledek 4:10.  Po dlouhé pauze a pár tréninkách to také úplně nelepilo. Na dalších tréninkách nezbývá chlapcům nic jiného než zamakat a v dalším kole sebrat šest bodů. Divize se sama neudělá.

Autor: Filip Čáka

No Replies to "Dorostenci odstartovali sezónu v první lize. Muži B berou ve vyšší lize první vítězství."