Panthers Praha vs. FC Bučis team 5:7 (3:3, 2:3, 0:1)

Liga mužů, Regionální liga, Divize, Národní liga – taková byla naše cesta za poslední tři roky. A právě poslední zmiňovaná soutěž odstartovala tuhle sobotu prvním kolem. Novou výzvu jsme započali v čerstvě zkolaudované domácí hale Panthers Praha. Jdeme si to zrekapitulovat.

Slavnostní nástup hráčů, pozdrav fanoušků, předání dárku významné osobnosti soupeře, pokřiky a je tu buly. To vyhrává soupeř, ale během pár sekund ztrácí míček a historicky první branku v národce vstřeluje po 17 sekundách Pavlíček! Opět je tu buly a soupeř nastřeluje po pár vteřinách tyč. Domácí jsou sice více na balonu, ale stačí zaváhání a Pavlíček zvyšuje na 2:0. V sedmé minutě následuje přísné vyloučení a soupeř přesilovou hru využívá. Hned na to přidávají Pantheři druhý gól a vracejí nás zpět do reality. Hra se hodně přelévá ze strany na stranu a útočníci domácích znesnadňují našim obráncům rozehrávku. Domácí se ujímají balonku na naší půlce, střela nad nohu a gól, 3:2. Čtyři minuty hra opět ve stejné režii. 16:46 chce Pavlíček srovnat, ale střela mu nesedne, míčku se ujímá Černý, otočka a střelou do šibenice vymetá všechny pavučiny. Napsal bych, že do šaten jdeme za stavu 3:3, ale to jde pouze soupeř, my raději zůstáváme na hřišti, protože pro 19 lidí nám soupeř přiřadil pouze dvě šatny o velikosti vlakového kupé.

54 sekund z druhé části, Vondruška běží sám na bránu a je faulován. Černý se ujímá trestného střílení, hala přihlíží, jak míchá ze strany na stranu. Klička na bekhend a blafák pod ruku nás dostává do vedení. To ale netrvá dlouho, domácí se oklepávají a o dvě minuty později je stav opět vyrovnaný. Dvacátá pátá minuta a první přesilovku si zkoušíme i my. Dlouho si připravujeme ideální pozici a pokus střídá pokus, neúspěšně. Ke konci přesilovky vybojujeme balon a připravíme si poslední šanci, soupeř v pěti. Než se však stačí zformovat, Kalina dostává krosovou přihrávku a nekompromisně propálí vše, co mu stojí v cestě. Na hřišti se strhává bitva o každý metr a ani jeden tým nechce dát soupeři balon zadarmo. 31:43, závar před naší brankou, střela, Galajda čaruje, ale pravděpodobně mu dochází mana. K odraženému balonu se dostává Škoda a střelou pod nohu srovnává na 5:5. Haspeklo se následně nechává vyloučit za sekání, ale fantastické bloky našich obránců (hlavně Veselého) nás drží ve hře. Pořadatel hlásí minutu do konce druhé části a my si zahrajeme další přesilovku. Balónek jde párkrát dokola, krosovka na Soukupa a jsme opět ve vedení. Konec druhé třetiny.

Pamatujete, jak začaly minulé dvě třetiny? Tak ani tentokrát tomu není jinak. Po 28 vteřinách jsme se dostali před branku domácích a ve změti hokejek se z čista jasna vynořila hůl Pavlíčka a nenápadnou žabičkou přes nohu brankáře navyšuje vedení na 7:5. Po chybě v naší rozehře se řítil soupeř sám na bránu a Kalina musí zatáhnout za záchrannou brzdu. Hrajeme oslabení. Pantheři májí sice několik šancí, ale obránci a fantastický Galajda opět vše chytají. Čtyřicátá šestá minuta, naše přésa, nevyužitá. Šest minut do konce a soupeř zvyšuje tlak, našim obráncům se nedaří rozehrát a domácí mají jednu šanci za druhou. Když se nám podaří dostat do protiútoku, máme soupeře hned na zádech. 56:33, Pantheři zkouší hru bez brankáře. Už začíná ale panovat lehká nervozita a ani z vyložených šancí se jim nedaří míček trefit ideálně. Lehce začínáme presovat a Pavlíček vyhazuje na prázdnou branku, o pár centimetrů ji míjí. Opět tlak domácích, ale stejná pohádka. 5, 4, 3, 2, 1, siréna! První vítězství v Národní lize je tu a my si domu odvážíme 3 body.

Po závěrečné děkovačce následuje nová tradice našich hráčů, tu Vám ale prozrazovat nebudeme, uvidíte ji sami na vlastní oči. Hvězdou utkání byl vyhlášen 3 – gólový junior Šimon Pavlíček. „Těší nás především týmový výkon, který nás dovedl k vítězství, přestože jsme se nevyvarovali zbytečných chyb a vyloučení.“ Řekl po utkání do komentáře trenér Jan Zahalka a je to tak. Týmový výkon nás zdobil celou minulou sezónu a v tomhle utkání tomu nebylo jinak. Ve 2. kole bychom Vás chtěli pozvat na první domácí utkání proti Wizards DDM Praha 10. A na závěr trochu statistik: v domácí hale jsme v soutěžním utkání neprohráli od 27. 10. 2018! Podaří se nám na tuto šňůru navázat? Uvidíte sami…

No Replies to "Perfektní vstup mužů do nové sezóny! Nováček soutěže vítězí na půdě Panthers Praha."