Spousta gólů, bývalý golman Bučisu v brance domácích a dvě červené karty. Bučis poráží Kobylisy a posouvá se na 2. příčku!

Florbal TJ Kobylisy 6:9 FC Bučis Team (0:3, 4:3, 2:3)

Ve třetím kole Národní ligy jsme zavítali na nám dobře známou půdu do Kobylis. Ty byly posíleny i pár hráči, kteří v minulosti hráli Superligu, opět nás nečekalo nic lehkého. V předchozích dvou utkáních domácích rozhodovala o výsledku jedna branka, a to o vítězství nad Plzní 5:4 a prohra s Královým Dvorem 5:6. My se před zápasem naházeli na 7. pozici se čtyřmi body a zaváhání soupeřů z horní poloviny tabulky nám hrálo do karet. Jdeme na to.

Buly a soupeř je na balonu. Hned po třiceti sekundách vysílá na Galajdu nepříjemnou střelu a ten ji musí likvidovat. Třetí minuta, Černý se dostává do samostatného úniku a otevírá skóre zápasu. Domácí si z obdržené branky nic nedělají a vyhrávají další buly. Většinu času drží balonek obránci a snaží se příhrou do středu hřiště rozjet útok, nestíháme k útočníkům dostupovat a Kobylisy se tlačí dopředu. Galajda musí opět zasahovat. 13. minuta a domácí mají standartní situaci. Sandner vytlačuje domacího obránce, blokuje jeho střelu a běží do protiútoku, na druhé straně nachází osamoceného Pohořalého a ten, jakoby si před utkáním pečlivě nastudoval hru Petera Forsberga, zvyšuje blafákem na 2:0. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale konstruktivnější rozehrávku mají zatím domácí. V devatenácté minutě se míčku ujímá Matoulek, běží do výběhu a a jen těsně míjí branku. Míček se odráží od zadního mantinelu a před brankou se objevuje Mudra. Ten jednou rukou posílá o tyč balonek za záda kobyliského golmana – 3:0. Do první třetiny jsme rozhodně vstoupili lépe, než v minulém utkání. Teď to udržet…

Třetí minuta druhé třetiny a soupeř uniká po křídle, střela, golman zasahuje. Míček se odráží na florbalky útočícího týmu, ten využívá našeho nedůrazu před brankou a snižuje. O čtyři minuty se domácí radují znovu, když v přesilové hře přehrávají naší obranu a střelou k tyči se mezi střelce zapisuje Semerád. Klid na hokejky nám opět přináší Pavlíček, který se z výběhu strefuje krásně pod břevno. Následuje naše neproměněná přesilová hra. Jen pár sekund hrají domácí v plném počtu a Vondruška vybojuje balonek na půlce, posouvá na Mudru a ten nachází osamoceného Tomáše Vondrušku, který se nemýlí. 33:56, Kobylisy opět využívají našeho nedůrazu před brankou a Galajdovi prochází míček pod tělem – 3:5. Minuta stačí soupeři k tomu, aby přidal další branku a Zahalka následně svolává své hráče. Matoulek si bere rady svého guru k srdci, zmocňuje se na půlce míčku a střelou po zemi k tyči nedává brankáři soupeře šanci. Utkání začíná být čím dál tím více o osobních soubojích a malých – říkejme tomu třeba přestupky… Občas sekání, ruce na zádech, držení, vyříkávání si z očí do očí kdo je větší domácí zvíře atd. Emoce ale více neunášejí domácí, to vede k naší přesilovce, která byť je nebezpečná, branku z ní netěžíme. Sekundu před koncem se nechává za faul na Sandnera vyloučit domácí Michálek a dává nám tak výhodu do poslední části. Střely na branku – domácí 15, hosté 6.

Přesilovku sice neproměňujeme, ale soupeř se v plném počtu opět moc neohřeje. Na 7:4 navyšuje Černý. O šest minut později se ujímá na naší půlce míčku Černý, stahovačka, jeden hráč za ním, stahovačka, druhej, stahovačka, třetí, příhra na druhou stranu, Pavlíček střílí, gól! Mohli jste na facebooku a instagramu zaregistrovat, že dal Černý hattrick, nakonec ale ne. To jen rozhodčí při diktování prohodili jména (promiň Kubo, s pravdou se musí ven). 50:31 a za zbytečný faul se nechává vylučovat Pohořalý. Obránce Kobylis střílí do boční sítě, od ní se odráží míček k Zíkovi a je to gól. Padesátá třetí minuta a opět náš nedůraz před brankou (už je na čase s tím něco udělat). Domácím se nedaří nadvakrát prostřelit Galajdu, po třetím pokusu ale už můžou slavit. 56:01, Mudra běží do výběhu a cestou se nechá osekat třemi soupeřovými florbalkami. Přesilovku následně proměňuje střelou mezi nohy Kalina. Ten do toho sice plácl jak do… a zůstává jen nevěřícně zírat, jak to tam propadlo, ale upravuje skóre na konečných 9:6. A teď pozor, začíná ta pravá sranda. Kobylisy si berou time – out a do branky jde Ondra Kudrnáč, který u nás působil zhruba od června a na tuto sezónu se rozhodl pro nové angažmá. Moc se v bráně ale neohřeje, protože domácí zkouší power – play. Emoce gradují a přibývá soubojů a slovních výměn. 59:33, střela domácích a Kind zajíždí do Galajdy (už asi počtvrté během zápasu) a ten už si to nenechá líbit. Vyšle ke Kindlovi pár peprných slov a oba si vyslouží dvouminutový trest. O 16 sekund později běží s míčkem u mantinelu Černý a domácí Janů posílá likvidačním zákrokem Černého do mantinelů. Kalina s pár dalšími hráči startují bránit Černého, který si ze souboje odnesl ne zrovna pěkné zranění. Kalina si po “vyříkání” odnesl ČK 1. Janů za likvidační zákrok a následnou interakci ČK 3! Konec utkání.

Pro nás byl velmi důležitý začátek utkání, ve kterém jsme oproti minulému nezaváhali. Nejslabší pro nás byla druhá třetina, kterou jsme prohráli poměrem 3:4. Konec závěru byl sice poněkud vyhrocený, nicméně pro fanoušky atraktivní utkání. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit! Trenér Jan Zahalka hodnotí utkání takto: “Náročný zápas s těžkým soupeřem. Konečně jsme se prezentovali zlepšeným výkonem oproti poslednímu ligovému zápasu. Škoda vypjatého konce, víme, že nás v druhé polovině soutěže čeká náročná odveta.”.

Chceme Vás pozvat na další ligové utkání, které se uskuteční 6. 10. 2019 od 18:00 v naší domácí hale proti SK BIVOJ LITVÍNOV!

No Replies to "Spousta gólů, bývalý golman Bučisu v brance domácích a dvě červené karty. Bučis poráží Kobylisy a posouvá se na 2. příčku!"