Bučis poráží Orku a po sedmi kolech vede ligu!

Sedmé kolo nám nabídlo přímý souboj o první místo. Orka má letos opravdu formu a herní kvalitu, dalo se tedy očekávat velmi atraktivní utkání, ve kterém nikdo nenechá tomu druhému nic zadarmo.

Úvodní buly vyhráváme my a ze začátku máme převahu, nicméně se nám ji nedaří zužitkovat. Po dvou minutách hry se do zajímavé situace dostává Šiška, ale jen těsně míjí branku. Orka je sice aktivní a je více na míčku, nicméně Galajda si první zákrok připisuje až po čtyřech minutách hry. Do vedení se po 6 minutách dostáváme my zásluhou Pavlíčka, ale domácí chvíli na to srovnávají po tečované střele. Tento gól jako by nás opařil a nastává černá minutka, ve které dostaneme během chvilky ještě dvě branky a Orka se dostává do vedení 3:1. Chvíli nám trvá se dostat zpět do tempa, ale nejprve se po pěkné přihrávce Nykla prosazuje ze strany Mudra a o minutu později nás vrací do hry Sandner. Kosatky jsou opět více na míčku, ale vždy se nám podaří balonek získat a jít do protiútoku. Toho využívá svou druhou brankou v zápase Pavlíček a dostává nás do vedení. To ale netrvá dlouho a diváci už po 16 minutách hry mohou sledovat osmý gól v utkání. Střely po první třetině: Orka – 10; Bučis – 9.

Druhá třetina v podobné režii. Herně jsme na tom ze začátku lépe, tentokrát však střílí první branku Orka a je opět ve vedení. Hra se následně trochu klidní, ale netrvá to dlouho a opět se dostáváme do tempa. Domácí Nockin musí likvidovat nebezpečnou střelu Černého. 6 minut z druhé části a zápas ztrácí pomalu na tempu, to vrací do utkání branka domácích a jsou opět ve dvoubrankovém vedení. Poté můžeme vidět několik pohledných akcí a na konci jedné z nich je Pavlíček, který kompletuje hattrick. Další branku mohlo přidat duo domácích útočníků, kteří běželi sami na Galajdu, ten však skvělým zákrokem likviduje akci a stále nás drží ve hře. Střely ve druhé periodě: Orka – 6; Bučis 5.

Utkání ve třetí části začíná nabírat na intenzitě a oba týmy si hned na úvod vyměňují střelecké pokusy. Na 6:6 srovnává v čase 45:21 Soukup, který chladnokrevně uklízí míček do branky. O tři minuty později si vyzkoušíme přesilovou hru, když se provinil domácí Němeček. Připravujeme si ideální střeleckou pozici a míček jde několikrát dokola. Výměna končí po pár sekundách u Kaliny, který napřahuje a střelou k tyči nás posílá do vedení. Tento gól zaskočil Orku a začínáme mít více ze hry. Studenou sprchu kosatkám přidává Wald, který se prosazuje střelou na vzdálenější tyč a domácí Nockin začíná být frustrovaný a říká si o střídání. Druhý brankář se však postará o komickou vložku, když si nechává helmu v šatně a domácí jsou nuceni hrát v původní sestavě kvůli délce střídání. Golman domácích je nejspíš opravdu rozhozen a Sandner posílá další střelu za jeho záda. 54:26 a Orka zahrává standartní situaci před naší brankou. Strnad s rozehrou chvíli váhá, pak ale nachází skulinku v naší zdi a střelou po zemi snižuje na 7:9. Ještě se dostáváme k nějaké té šanci, ale na míčku je spíše Orka, snažíme se spíše uhájit vedení. Padesátá sedmá minuta a domácí se opět prosazují ze standartky, začíná nám téct do bot a závěr utkání bude bitvou o každý metr. Na závěr zápasu jde Orka ještě do šesti, ale jednobrankový rozdíl se nám podaří uhájit a z Čelákovic si nakonec odvážíme 3 body.

Díky tomuto vítězství se jako nováček Národní ligy dostáváme po sedmi kolech do čela tabulky. Zároveň jsme tímto utkáním dosáhli neskutečné mety. Naposledy jsme totiž prohráli v základní hrací době ligové utkání 27. 10. 2018, tímto jsme tedy mohli oslavit celých 365 dní bez prohry! Tímto kolem se opět velmi zamíchalo s tabulkou a na souboj prvního s druhým se můžete těšit i příště. Doma přivítáme 2. 11. od 18 hodin Plzeň, tak nás doražte podpořit!

No Replies to "Bučis poráží Orku a po sedmi kolech vede ligu!"