Junioři porazili Wizards a těsně podlehli SKV.

Junioři sehráli v neděli další dvě svá utkání, do prvního nastoupili proti Wizardům a do druhého pro SKV. V prvním zápase jsme inkasovali gól už v první minutě, vyrovnat se nám povedlo až za deset minut, když se v 11. minutě trefil Šimon Pavlíček. Ve čtrnácté minutě se soupeř opět dostal do vedení, ale v 17. minutě odpověděl Matěj Kolář a utkání se vyrovnalo, v tuhle dobu se začalo utkání otáčet na naši stranu, tvořili jsme si více šancí a do vedení nás v 19. minutě dostal Matyáš Bóday. Poté už jsme byli lepší a určovali jsme tempo hry, přidali jsme ještě šest branek, které vstřelili Lukáš Holas, Kryštof Počta, Matěj Štrobach, Jakub Kolář, Štěpán Novák a náš střelecký účet v tomto utkání uzavřel střelec první branky Šimon Pavlíček. V tomhle utkání jsme se dostali do tempa pomaleji, pak jsme se chytili a utkání zaslouženě vyhráli. Druhý zápas proti SKV byl hodně vyrovnaný, hrálo se ze strany na stranu, bylo hodně šancí, ale většina z nich nebyla proměněná, první gól vstřelil soupeř až ve 26. minutě a již o tři minuty později zvýšil na 2:0. Na tento gól odpověděl ve 31. minutě Matěj Štrobach. Oba týmy si vytvářeli další šance, utkání bylo na pohled diváka velice vyrovnané a výkony obou týmů byly takticky i herně dobré. Ve 41. minutě vyrovnal Jan Wald a srovnal tak utkání na 2:2. Hrálo se ve vysokém tempu. Utkání pokračovalo do prodloužení, ve kterém se také nerozhodlo, a tak následovaly samostatné nájezdy. Za nás neproměnili Štěpán Novák a Jan Wald. SKV proměnilo jeden nájezd a vyhrálo tak 3:2. Tyto dva zápasy byly první pro Kubu Procházku za Bučis, utkání ohodnotil v rozhovoru o těchto utkáních a prvních pocitech v Bučisu.

Prochy, odehrál si první utkání za Bučis, tak jaké to bylo?

Myslím si, že dobré, pro mě to byl první zápas po měsíci a půl, takže to bylo trochu těžší dostat se do zápasu, ale po chvíli už jsem si začal věřit a cítil jsem se dobře. V týmu byla dobrá atmosféra a podali jsme dobré výkony.

Co tě přimělo k přestupu do Bučisu?

O přestupu jsem uvažoval delší dobu, teď na podzim už to bylo ve fázi, kdy jsem už cítil, že je potřeba změna. Hlavní důvod bylo hrát vyšší ligu, než tomu bylo v mém předchozím týmu a také jsem chtěl zkusit nové prostředí, poznat nové spoluhráče a vyzkoušet si nový tým

Tvůj přestup a nástup do prvního zápasu byl hodně rychlý, jsi rád, že jsi tady?

Abych řekl pravdu, nečekal jsem, že budu hrát hned, jsem samozřejmě hrozně rád, že jsem mohl nastoupit už teď. Všechno je nad moje očekávání, tréninky jsou propracované a kluci jsou hrozně fajn a v týmu je skvělá atmosféra. Taky na trenérech je vidět, že dávají do týmu všechno. Myslím si, že když všechno půjde, tak se dostaneme daleko.

Kdo v týmu ti nejvíce pomohl při zapadnutí do kolektivu?

Nejvíce mi pomohl asi Maty Kainz, který se mnou chodí do třídy a pomohl mi s přestupem, a i k zapadnutí do týmu, myslím si, že v Bučisu je dobrá parta a všichni kluci jsou fajn, hodně mi pomáhají řešit různá cvičení a herní situace.

Jsi tu zatím jen chvíli, ale jaké máš první pocity a dojmy?

Pocity jsou dobré, jak říkám, myslím si, že Bučis je tým, který má namířeno vysoko a má na to hrát zápasy s kvalitními týmy, chtěl bych to s Bučisem dotáhnout, co nejdál a jsem rád, že tu mohu být.

Článek: Matyáš Kainz

No Replies to "Junioři porazili Wizards a těsně podlehli SKV."