Junioři slaví výhru nad Říčanama. V tabulce jsou čtvrtí.

Junioři odehráli své třetí kolo 2. ligy juniorů v Unihoc aréně na Kotlářce. V prvním zápase nastoupili proti FBC Draci Říčany a v utkání druhém proti Tatranu „B“.

Utkání s Říčany začalo velmi pozitivně. Kluci předvedli ukázkový vstup do zápasu. Díky přesnosti na balonku a řešení ofensivních situací jsme vstoupili do vedení již v čase 00:13 po souhře Koláře s Pavlíčkem. Za nedlouho na to, a to hned v čase 1:28 jsme navýšili vedení na 2:0. O tuto akci se postaral Bóday po přihrávce Počty. Kluky to bavilo a za dalších 24 vteřin jsme mohli znova slavit Štrobachovo zakončení, které rozvlnilo síť gólmana Říčan. Stav byl v tuto chvíli 3:0. To nestačilo, a proto se dalším gólem pouze o 30 sekund později prosadil Pavlíček po brilantní nahrávce od Walda. O třináct sekund později to duo Pavlíček a Wald zopakovali a byli jsme ve vedení 5:0. To netrvalo dlouho, přesněji řečeno devět sekund, když na 6:0 zvyšoval Počta. Po dvou a půl minutách jsme se dostali do pohádkového vedení. Takový výsledek hráče, dá se říct, uspokojil a sundali nohu z plynu, zahodili soustředěnost. Pasivní hra se vymstila, a to dvěma brankami soupeře, který snížil na 6:2. Po dvou obdržených branách jsme přidali dvě, a ještě jednu inkasovali. Stav po první třetině 8:3.

V druhé třetině jsme se zmohli pouze na dva góly a upravili stav na 10:3. To nás nejspíše uspokojilo na tolik, že třetí třetinu jsme dokonce prohráli a to 2:1. Konečný výsledek zápasu 11:5.

„Do příštích zápasů se musíme zaměřit na konzistentní a soustředěný výkon po celé utkání. Máme na čem stavět a můžeme být daleko lepším celkem, ovšem pokud se budeme chtít zlepšovat,“ zhodnotil utkání jeden z hlavních trenérů Matoulek.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti Tatranu. Na začátku jsme měli štěstí, protože Tatran neproměnil 5 jasných příležitostí. Naši hráči byli rozhození. Tatran napadal a my nevěděli, co s tím. Tatran útočil, ale nás podržel skvělý Juna. Postupně se hra začala zvedat, a dokonce jsme vsítili první branku utkání z trestného střílení, které chladnokrevně zakončil Wald. Za nedlouho byl stav srovnán na 1:1. Do konce třetiny padl gól na každé straně a do kabin se šlo za stavu 2:2.

V druhé třetině přišel kolaps. Vršili jsme jednu chybu za druhou a ani gólman nás nebyl schopný podržet. Kluci nedodržovali, co měli a hra se nám úplně rozsypala. Výkonu nepomáhalo ani horko v hale, která nešla vyvětrat. V druhé třetině jsme inkasovali pět gólu a nezmohli se na nic víc.

Do třetí třetiny trenér Buček vystřídal gólmana, stáhnul hru na dvě lajny a zadal jasné pokyny. Hráče to povzbudilo a zase to byl jiný florbal. Třetí třetinu jsme dokonce vyhráli, jedna ku nule. Konečný stav utkání 3:7.

„I přes nepříznivý výsledek kluci ukázali, že pokud budou chtít a budou bojovat, dokáží hrát se všemi. Dokonce i s týmy jako je Tatran, který nastoupil s hráči, kteří jsou nad úrovní celé ligy. Nám nezbývá nic jiného než trénovat a trénovat. Především zlepšit hru pod tlakem a celkový klid na hokejkách,“ hodnotí utkání suplující Buček.

Článek: Filip Čáka

No Replies to "Junioři slaví výhru nad Říčanama. V tabulce jsou čtvrtí."