Muži slaví proti Turnovu první domácí vítězství!

Po dvou posledních domácích utkáních, ve kterých nerozhodl základní hrací čas, jsme byli připravení doma zvítězit. V 6. kole jsme se utkali se soupeřem, který nám byl znám z předsezónní přípravy TJ Turnov.

Buly a jdeme na to. Hra je zpočátku vyrovnaná a oba týmy jsou velice aktivní. V 6. minutě se ujímá na mantinelu míčku Černý a prohazuje ho turnovskému obránci mezi nohama, stahovačka druhému obránci a střelou k tyči nás posílá do vedení. Hosté pokračují i přes obdrženou branku v aktivitě a na chvíli nás zavírají na vlastní polovině. V desáté minutě přehrává druhá lajna soupeřovu obranu a osamocený Nykl na středu zvyšuje dělovkou pod břevno na 2:0. Po těchto dvou brankách jsme nahoře a po třech minutách přidáváme další branku.  Brautferger tečuje Mudrovu střelu a zapisuje si tak první bučisácký zářez. Turnov snižuje o 45 sekund později, ale oslavy utíná svou druhou trefou v utkání Černý. V čase 14:20 se za sekání nechává vyloučit Mudra a hosté brankou v přesilovce snižují na rozdíl dvou branek. Ta vlévá Turnovu novou krev do žil a opět začíná být více aktivní. Vyznamenat se musí hned několikrát Galajda. Občas jsou slyšet na hřišti zajímavé slovní výměny, ale rozhodčím zjevně nadávky ze strany hostů vůbec nevadí. Na konci třetiny si ještě zahrajeme přesilovou hru, ale bez úspěchu. Stav po první třetině je 4:2.

Galajda musí svůj um znovu předvést hned po čtyřiceti sekundách a své tyče uhájí. Snažíme se tlačit dopředu, ale hostující obrana nám odolává. Naopak se zmocní balonku a překvapivou střelou po zemi z půlky už je rozdíl pouze jednobrankový. Oba brankáři následně ukazují, proč hájí branku právě oni. Brautferger se následně dostává k míčku a snaží se prokličkovat celé hřiště včetně hráčů na střídačce a rozhodčích. Jeho mazané záměry ale utíná faul hostů. 35:35, míčku se ujímá Matoulek a střelou k tyči dává uklidňující branku. Skvělé výkony předvání především dvojice Munk – Švelbl, kteří nedají soupeři žádný souboj zadarmo. Minutu před koncem druhé části se nechává vyloučit za nedovolenou vzdálenost Veselý. Tlak naštěstí přežíváme. A stav po druhé třetině je 5:3.

Přesilovku si na začátku zkusíme i my, ale i přes velké množství šancí se stav nemění. Hra se pomalu začíná chýlit ke konci a začíná přibývat osobních soubojů. Jednoho takového jsme byli svědkem, když Maloulek běžel po křídle a hostující obránce mu zákeřně nechal v cestě koleno. Rozhodčí ale i přes nátlak Zahalky nařizují pouze volný úder. Ve čtyřicáté páté minutě se ve skvělé pozici objevuje Sandner, ale nastřeluje pouze tyč. Poté se vyznamená turnovský brankář. 49:12 a hosté vstřelují kontaktní branku. Jen pár sekund po buly stačí Turnovu, aby se dostal do šance a za její zmaření byl nařízen samostatný nájezd. Toho se ujímá Palatínus, ale Galajda ho vytlačí na stranu a donutí k chybě. Důležitý moment nastává po vstřelené brance Pavlíčka na 6:4. Hosté to zkouší pět minut před koncem s šesti hráči. Chvíli mají hosté tlak, následně vyhazujem na prázdnou branku. Takhle třikrát dokola a vždy neúspěšně. Dvě minuty do konce a na čtvrtý pokus do prázdné branky se podruhé strefuje Pavlíček. Branka Turnov neodrazuje a stále zkouší power – play. Na 8:4 navyšuje do prázdné branky po asistenci Brautfergera Mudra. V tuto chvíli už je utkání rozhodnuto a poslední hřebík do rakve přidává střelou ze středu Drastich. Utkání tak končí za stavu 9:4.

Velice těžké utkání se nám podařilo zvládnout a první domácí výhra v této sezóně nás drží na průběžném druhém místě. Hráčem utkání byl vyhlášen Marek Galajda, který si odbyl premiéru s novým číslem 1. Jeho “třicet čtyřku” věnoval na toto utkání Munkovi, který zašantročil svůj dres (kdybyste ho někdo našel, tak mu ho prosím vraťte, byl z tohi fakt smutnej). Teď nás čeká velmi náročný víkend. V pátek se představíme v poháru venku proti Florbalová škola Plzeň, se kterou jsme hráli o postup do Národky. V neděli pak zavítáme do Čakovic, které průběžně vévodí tabulce. Potřebujem vaši podporu!

No Replies to "Muži slaví proti Turnovu první domácí vítězství!"