Bučis po 371 dnech padl, přemožitele našel až v zápase s Plzní.

Osmé kolo nám nabídlo další souboj prvního s druhým. Na Třebešín zavítala tentokrát FBC Plzeň, která má letos opravdu formu. Sedmým kolem jsme dosáhli na historický úspěch jednoho roku bez ligové prohry v základní hrací době. Nicméně naše výkony začaly poslední dobou kolísat a hra nebyla úplně dle našich představ. Pojďme si zrekapitulovat sobotní utkání.

Začátek zápasu je z naší strany velmi nevyrovnaný, hned po jedné minutě zvoní Hlinákova tyč. Míček nám skáče na hokejkách a stále se hledáme, nicméně i přes tato fakta se dostáváme v 6. minutě do vedení zásluhou Matoulka. O minutu později se před prázdou brankou ocitá Soukup, ale nedokáže míček správně usměrnit. 8:23 a hostující hráč jde na trestnou lavici za nadzvedávání hokejky. Přesilovková lajna si mění míček kolem bránící čtyřky, ale nic z toho. V polovině přesilovky se Černý pokusí o střelu, bohužel však trefí plzeňského obránce a ten ze samostatného úniku srovnává stav. V 16. minutě se už do vedení dostávají hosté. Z nějakého důvodu nám míček stále na domácím hřišti skáče a nemůžeme se dostat do hry. Rozehrávka vázne a děláme stále více chyb. Toho hosté využívají i potřetí a do šaten jdeme za stavu 1:3.

Hned na úvod se Matoulek snaží jít do střely a je faulován. Přesilovou hru následně využívá Vondruška. Tento stav ale trvá pouze pár sekund a Plzeň se nám opět vzdaluje na 2 branky. Když nám opět naší chybou vstřelil soupeř branku na 5:2, mezi tyče se postavil Galajda, který vystřídal Hlináka. Nová opora v bráně nám jakoby vlila novou krev do žil a během čtyř minut jsme po brankách Drasticha a Pavlíčka byli opět ve hře. Tempo hry začíná stoupat a my se začínáme konečně dostávat do zápasu. Následně musí Galajda předvést párkrát svůj um a do třetí části jdeme ještě s nadějí.

Po minutě předvádí Galajda další fantastický zákrok proti dvěma plzeňským útočníkům, následně Soukup na druhé straně nastřeluje tyč. 43:12, Kalina napřahuje, střílí a je srovnáno! Hra se srovnává a na obou stranách je k vidění velké množství šancí a i hostující brankář se musí hned několikrát vyznamenat, především proti střele Mudry, která byla téměř do prázdné brány. 59:28 a hrajeme přesilovku. Půl minuty do konce, začínáme na balonku, chceme hrát v klidu, pokusit se o zakončení. Výměny míčku kolem hostující obrany, ta nepříjemně vytlačuje naše hráče. To se jim vyplácí a po zblokování naší střely se hrnou do útoku. Vteřina do konce, Tlapák střílí a prostřeluje Galajdu, který byl do této chvíle neprůstřelný.

Není co víc dodat… Dostat vteřinu před koncem vítězný gól je vždy těžké, ale všechno zlé je i pro něco dobré. Snad nás tahle facka opět nakopne a po nepřesvědčivých výkonech začneme opět novou sérii neporazitelnosti. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Kuba Černý, který asistoval hned u 4 branek a stále si drží prvenství v kanadském bodování. Příští utkání nás čeká v Králově Dvoře, který se nachází na 4. místě. Teď nás čeká velmi náročný týden a my budeme potřebovat vaši podporu!

No Replies to "Bučis po 371 dnech padl, přemožitele našel až v zápase s Plzní."