Osmifinále poháru nám nabídlo dlouho očekávaný souboj mezi aktuálně nejlepším týmem České Republiky a týmem ze špice Národní ligy. Mladé Boleslavi se letos opravdu daří, vždyť v letošním ročníku Superligy prohrála z deseti utkání pouze jedno. Tým nabitý reprezentanty jel do Prahy za formalitou, pojďme se podívat, jak ta formalita vypadala.

Ještě před začátkem utkání ocenil Roman Buček bývalého trenéra a guru Bučis teamu Standu Kodeta dárkem, poděkoval mu a měl možnost čestného buly. Hala nabitá fanoušky vytváří skvělou atmosféru a z našich hráčů je vidět soustředěnost. Hned po prvním buly spouští Bolka svůj kolotoč a první lajna je postavená před krutou realitu. Tohle není národka a každý metr, který dáme soupeři nás může stát gól. To se taky stává. Po 35 sekundách si na střed odskakuje Curney a posílá Boleslav do vedení. Následně stačí minuta, aby si hosté vypracovali další šanci, kterou maří náš bek, ale pouze za cenu trestného střílení. Toho se ujímá Švejda. Stahovačka mu ale nevychází a Hlinák si připisuje první úspěšný zákrok proti superligovému celku. Nájezd ale jako by nás probral. Začali jsme jít Bolce víc do těla, blokovali vše, co se dalo a cpali se do nebezpečných protiútoků. Velké šance měli Vondruška a Wald, bohužel bez úspěchu.

8:54, Boleslav na míčku a obránce chybuje. Mudra mu vypichuje míček a střelou nad nohu brankáře srovnává na 1:1! Hosté jen nevěřícně zírají, když Pavlíček jen o minutu později přidává druhý gól střelou do šibenice. Následuje naše přesilová hra, když si jde za nedovolené bránění sednout Kryžanek. Curneyho parta naší početní výhodu přežívá bez újmy. 15:40 a Wald posílá za burácení haly míček za záda hostujícího gólmana potřetí. Z výrazů hráčů Boleslavi je jen vidět nevěřícnost. Vyhrané buly. 6 sekund a Musil tahá balónek ze své sítě počtvrté. Neskutečné. Hlinák následně předvede dva skvělé zákroky, ale spolupráce Curney – Natov nás posílá do šaten proti superligovému lídrovi za stavu 4:2. Skvělá první třetina v našem podání.

Překvapená Mladá Boleslav byla nucena udělat i změny v sestavě. Na hřiště se tak dostává třeba Patrik Suchánek, reprezentant a bývalý hráč švédského IBK Dalen. Je jasné, že Bolka tohle utkání jen tak nenechá a musí zapnout. 13 sekund a Curney po asistenci Natova snižuje na 4:3. Hlinák opět předvádí fantastický zákrok. Mudra následně v dobré pozici jen těsně míjí branku. Hostující gólman musí čelit našim protiútokům. 26:09 a Curney svým čtvrtým gólem v utkání srovnává stav na 4:4. Hosté se snaží následně dostat do vedení, ale naše obrana úspěšně maří pokusy o vstřelení branky. Ve třicáté třetí minutě se k míčku dostává Švejda a po stahovačce a střele na bližší tyč posílá aktuálního vicemistra poprvé v utkání do vedení. Jen o půl minuty později zvyšuje na rozdíl dvou branek Natov. 33:57 a Hlinák musí čelit další nebezpečné šanci, když míček zastavuje na brankové čáře. Dostáváme se do šance dva na jednoho, ale Soukupovi se bohužel nedaří míček spracovat. Minutu a půl před koncem jde a trestnou lavici Černý a vyzkoušíme si oslabení. Největší šanci má Bína, ten ale míjí branku a do třetí části půjdeme za stavu 4:6.

Hosté si nedokáží vypracovat pořádnou šanci a oslabení zvládáme. Pár sekund po jeho skončení si ale na střed odskakuje Curney a dokazuje tak, proč vede kanadské bodování celé Superligy. Po vyloučení Vyhnánka jsme měli hrát přesilovku, ale chvíli na to si jde sednout za sekání Drastich a hraje se 4 na 4. Poté neunáší své emoce Černý a za nesportovní chování se podívá na trestnou lavici podruhé. Oslabení bráníme dobře, ale Chroust stejně nachází skulinku a je to už 4:8. Svělý blok střely předvádí Munk. 48:39 a Curneyho parta přidává devátý gól. I přes tento stav se ale nebojíme hrát a vytváříme si šance na snížení. Několik pěkných zákroků musí předvést i hostující brankář a obránci mu pomáhají svými bloky. Proti střele se pak obětavě vrhají Veselý a následně i Soukup. Kalina se snaží dostat do útoku, ale Höffer mu nedává ani centimetr místa a drží se ho jak klíště. To neuniká oku rozhodčího a vylučuje. V přesilové hře ale vystřelíme pouze dvakrát. Posledních pět minut utkání se ve znamení dobývání naší branky, úspěšných blocích našich obránců a nebezpečných protiútoků našich útočníků.

Utkání končí za stavu 9:4 a naše cesta pohárem tak končí v osmifinále. V utkání jsme proti nejlepšímu týmu České Republiky nepředvedli žádný ustrašený výkon, ale byli jsme rovnocenným soupeřem. Výhra v první třetině donutila Bolku udělat změny v sestavě a rozhodně se nejednalo o takovou formalitu, jako asi Boleslav čekala. Nejlepšími hráči utkání byli brankáři obou celků, když se museli hned několikrát činit. Ocenění bylo darováno firmou Canneff. Toto utkání byla skvělá zkušenost a děkujeme všem fanouškům a ostatním lidem, kteří se na něm podíleli. A jak řekl Tomáš Matoulek: “Konečně nám dali soupeře.”

No Replies to "Bučis první třetinou zaskočil Boleslav. Cesta pohárem ale i přes skvělý výkon končí."