Bučis zaváhal s Mukařovem a příště se opět musí poprat o první příčku.

První polovinu sezóny měl uzavřít šlágr mezi Bučisem a FAT PIPE Traverzou Mukařov. Vyrovnanost ligy zapříčinila, že už potřetí v této sezóně nás čekal souboj o první místo. Mukařov nabitý borcema se zkušenostmi z extraligy měl být pro nás tvrdým oříškem.

Hra se dlouho odehrává pouze ve středu hřiště a diváci si na první pořádnou akci musí počkat až do 10. minuty, kdy Sandner vysílá nebezpečnou střelu zpoza hráče. 11:48, Soukup získá balonek v rohu, posílá na Matoulka, ten jde do výběhu a trefuje před brankou Mudru, který nás tečí posílá do vedení. Následuje tlak hostů, který utínáme faulem v našem rohu. Dobře umístěná střela Fenika z výběhu na přední tyč opět vyrovnává skóre. Hra seshora dolů, plní osobních soubojů, oba brankáři se musí činit. Půl minuty před koncem získává Mudra balon na obranné polovině. Veselý se vydává dopředu a rozhoduje se pro střelu. Odražený míček se snáší k zemi a Mudra ho strefuje ze vzduchu přesně pod břevno odkryté branky. 19:50 a k balónu se dostává Pohořalý, ten nachází osamoceného Šišku, ale ve vyložené šanci jen těsně pohrdl šancí na zvýšení. Do šaten jdeme za stavu 2:1.

Buly vyhrávají hosté a začínáme na novo. Opět důrazná hra v podání hostů, nám se v osobních soubojích jen těžko daří získat balónek. Po minutě hry se ale dostává do šance Veselý, jen těsně ale míjí horní roh branky. O dvě střídání později se ke střele propracovává i Drastich, ale skvělý gólman hostů vyráží. 22:35 a Pavlíček ze své oblíbené pozice zvyšuje střelou na zadní tyč. Stejný hráč, podobná situace a je to už 4:1. V polovině zápasu se zpátky do hry dostávají hosté zásluhou Otty. Šanci na snížení následně maří hostující ofenzivě Hlinák. Tempo hry se postupně zvyšuje a obránci na obou stranách čelí většímu množství bloků. Druhá část končí za stavu 4:2 v náš prospěch.

Dvě minuty stačí hostům, aby se přiblížili na rozdíl jediné branky. 43:55 a Deutsch nechytatelnou střelou srovnává. Další skvělý zákrok si připisuje domácí brankář a je tu možnost, že se po několika letech odnaučí sedět při chytání pouze na zadku. Zbývá 11 minut do konce utkání a hosté si zahrají přesilovou hru. Ta se nám nejen daří dobře bránit a hosty k ničemu nepouštíme, ale Matoulek navíc získává balónek a posílá ho na Mudru. Ten zprvu neatakován vypadá, že pouze podrží míček v rohu. Nakonec se ale dostává ke střele a posílá nás opět do vedení. To ale netrvá dlouho. Po půl minutě se podruhé v zápase trefuje Otto. Tlak hostů pokračuje a ve hře se začínají uplatňovat zkušenosti hráčů Mukařova. V čase 52:25 zahrávají hosté standartní situaci a Hlinák nestačí na střelu Chládka. Hned na to si bere Mukařov oddechový čas, aby trochu zklidnil hru. Tři minuty před koncem se Mudra vydává po křídle, má na druhé straně sice osamoceného Matoulka, nakonec se ale rozhoduje pro zasekávačku a střelou z půlky přesně do levého horního rohu srovnává na 6:6. Diváci přihlíží skutečně zajímavému souboji o první flek. 58:21, Fenik se proháčkuje přes dva naše hráče a střelou na zadní tyč posílá opět našeho soupeře do vedení. Bereme si time – out a snažíme se o zvrat utkání. Náš tlak se zastavuje na půlce hřiště a zahráváme standartní situaci, poslední šance na vyrovnání. Střela, ale rozhodčí zcela ignorují nepovolenou vzdálenost. Mukařov se dostává k míčku a Deutsch střelou do odkryté branky dělá definitivní tečku za dnešním utkáním.

Zápas plný zvratů nám přinesl skutečně zajímavý souboj o první místo, který vyhrály zkušenosti. Náš dobrý výkon bohužel na vítězství nestačil a rozhodně se můžeme těšit na velmi zajímavou odvetu. Momentálně se o vrchol tabulky bojuje hned ve čtyřech klubech, z nichž nejúspěšnější je zatím Wizards, který táhne Šrámek se zkušenostmi z Tatranu Střešovice. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen čtyř – gólový Tomáš Mudra. Na straně Mukařova to byl brankář, který zachraňoval svůj tým hned v několika šancích. Druhou půlku sezóny zahájíme právě na půdě vedoucích kouzelníků, se kterými se střetneme v sobotu od 15:45.

No Replies to "Bučis zaváhal s Mukařovem a příště se opět musí poprat o první příčku."