Junioři si poradili s těžkými soupeři a získali 6 bodů.

V sobotu 23. 11 odehráli junioři dvě utkání proti těžkým soupeřům doma na Třebešíně a odehráli je skvěle, v obou utkáních dokázali bodovat a v tabulce se posunuli na druhé místo. Do prvního utkání jsme nastoupili proti Viking TJ Kobylisy.

Do tohoto utkání jsme vstoupili lépe, drželi jsme více balónek, vytvářeli jsme si první šance. Měli jsme několik střel, ale ani jedna nezapadla za záda gólmana. Kobylisy pak vystřelili poprvé a hned z toho byla branka. Tímto gólem jsme se dostali trošku pod tlak. Udělali jsme několik chyb, ale pomalu jsme se dostali do tempa a začali jsme soupeře přehrávat. Oba týmy hodně faulovaly, po jedné z našich šancí šel soupeř do brejku, ale neproměnil ho. Poté jsme Neměli pár šancí zase my, ale za zmínku stojí asi jen hezká kombinační akce ukončená střelou Walda, která byla ale zblokována. V další situaci se Štěpán Novák tlačil do branky, ale brankář Kobylis jeho střelu dobře vykryl. Naše hra byla také nepřesná, Štrobach se snažil přihrát Waldovi, ale přihrávka byla dlouhá. Kobylisy si vytváří druhou vyloženou šanci, kterou proměňují a vedou již 2:0. Soupeř získává standartní situaci z dobré pozice, ale Juna jí dobře chytá. Kobylisy se před koncem první třetiny nechali vyloučit na dvě minuty za sekání. Chvíli držíme soupeře v pásmu a Holas přihrává Waldovi, který snižuje na 1:2. Hned po buly srovnáváme na 2:2. Trefuje se Matěj Kolář. Soupeř se dostává pod tlak a v malém časovém rozmezí dáváme další dvě branky, jednou se prosadil Matěj Štrobach a podruhé Jan Wald.

První třetinu utkání jsme dohráli dobře a zaslouženě po ní vedeme 4:2. Na začátku druhé třetiny máme více ze hry. Vystřelili Wald i Pavlíček, ale ani jedem se do střelců utkání zatím nezapsal. Až po chvíli vysílá krásnou přihrávku Jakub Kolář na pravou stranu Bódayovi a ten dává gól na 5:2. Na střídačce již panuje dobrá atmosféra. Další velkou šanci má Wald, ale přestřeluje branku. Hned v další šanci přihrává Pavlíčkovi, který se strefuje a vedeme 6:2. Na konci druhé třetiny jsme měli přesilovou hru, ale tu nám rozdělila přestávka před třetí třetinou. Ta se nám nepovedla využít, ale hned po ní se trefuje Jakub Procházka, který už má v tomto utkání 1+2. Kobylisy se snaží vrátit do zápasu a během chvilky snižují rychlými dvěma góly na 4:7. Kobylisy přidávají i třetí gól za pár minut, ale situaci uklidňuje Pavlíček, který vybíhá z rohu a zvyšuje na 8:5. Po gólu faulujeme a soupeř využívá přesilovou hru. Do konce utkání zbývá 4:30. Soupeře tlačíme a dáváme dva góly, jeden si připsal Tomáš Horáček a druhý Jakub Procházka, který již má 2+2. Před koncem utkání jsme ještě získali trestné střílení, které proměnil Šimon Pavlíček střelou nad nohu. Vítězíme tak 11:6.

Do druhého utkání nastupujeme proti FBC Draci Říčany, který má v hale i pár fanoušků. Papírově nám je soupeř také vyrovnaný, tak se dal očekávat dobrý zápas. Zápas začal podle předpokladů vyrovnaně, ale první branku vstřelili Říčany. Dokázali jsme ale rychle odpovědět, po střele Tomáše Horáčka dorazil balónek do branky Matěj Štrobach. Po chvilce už vedeme 2:1 po střele Matěje Koláře. Říčanům se za minutu a půl opět povedlo vyrovnat. Po sérii vyloučení na obou stranách znovu vedeme, prosadil se Jan Wald. Soupeř zase vyrovnává, utkání je to opravdu vyrovnané. Ve 30. minutě se trefil Matěj Štrobach a ve 34. minutě neskóroval, ale přihrál Waldovi, který zvýšil na 5:3. Zbytek utkání nás soupeř tlačí, už nemáme skoro žádné síly. Naštěstí Říčany snížili jen na 4:5, ale to bylo z utkání vše. Z tohoto víkendu jsme získali 6 důležitých bodů a v tabulce jsme druzí za Tatranem Střešovice.

Článek a foto: Matyáš Kainz

No Replies to "Junioři si poradili s těžkými soupeři a získali 6 bodů."