Mladší žáci odehráli povedený víkend a skončili na třetím místě.

V sobotu 16. 11 odehráli mladší žáci v hale na Chodově další utkání pátého koše. Utkali se s Kolínem, Kladnem a s Kutnou Horou.

K prvnímu utkání jsme nastoupili do hry proti Kolínu. Soupeř se sešel pouze v šesti hráčích s brankářem a dalo se předpokládat, že podle toho se bude jejich výkon odvíjet. Do zápasu jsme vstoupili dobře, již po devíti sekundách nás do vedení poslal Matteo Šoman. Od začátku soupeř fyzicky nestačil kvůli menšímu počtu lidí, soupeře jsme přehrávali a zdálo se, že to bude jasné utkání. Tvořili jsme si velké šance, ale žádné z nich jsme neproměnili. V největší šanci zvýšit na 2:0 jsme nastřelili pouze tyč, a tak zůstávalo skóre 1:0. Soupeř si také vyrobil nějaké šance, pár jich neproměnil a poté přišel smolný moment. Tlačili jsme soupeře v pásmu, ale on nám balónek vypíchl a šel do brejku. Našemu gólmanovi propadl balónek a Kolín srovnal na 1:1. Po vyrovnání na 1:1 se protihráči zatáhli do pásma, a proto jsme je také přehrávali, protože soupeř čekal na brejky, ze kterých si vytvářel své jediné šance. Dvě sekundy před koncem druhé třetiny střílí důležitý gól a ulevující moment před přestávkou Víťa Partl. Hru jsme v první třetině kontrolovali, ale naše hra je plná nepřesností a chyb, na které soupeř čeká. Do druhé třetiny jsme vstoupili trochu opařeně, při první větší šanci Kolína nás gólman po prvním smolném gólu podržel. Po šanci soupeře ho zase zatlačujeme do pásma, měli jsme tři velké šance, ale brankovou radost to nepřineslo, protože jsme ani jednou netrefili bránu. Po chvilce již na 3:1 zvyšuje Lukáš Kainz. Toto byl zlomový moment tohoto utkání. Hru kontrolujeme, přestáváme být nervózní, neděláme hrubé chyby. O chvíli později jdeme do vedení už 4:1, díky gólu Dana Fritze. Hned po buly se snaží Kainz jít rychle do útoku, ale míček v blbém místě ztrácí, soupeř tak snižuje na 2:4 a odvolává brankáře. Do prázdné branky si druhý gól v dnešním utkání připisuje Vítek Partl a dává utkání definitivní tečku. Soupeř sice ještě hezkou ranou bekhendem snižuje na 3:5, ale na výsledku již nic nezmění. Kolín vydřeně porážíme 5:3.

V druhém utkání nás čekal boj proti favorizovanému Kladnu, kterému již jsme letos jednou podlehli 2:7. Hned po buly jsme udělali zbytečný faul kousek za polovinou hřiště, Kladno hned po rozehře střílí na bránu a vede 1:0. Po vedoucím gólu protivníků se hra srovnává, i my si tvoříme šance. Lukáš Kainz uniká sám na branku, ale netrefuje se. Podle diváků to bylo s faulem, ale hlavní rozhodčí má jiný názor a zákrok nechává bez povšimnutí. Po tomto momentu jsme jako opaření, tak se Kladnu daří vstřelit další dvě branky. Vede již 3:0. Teď už jsme pod velkým tlakem, děláme chyby a soupeř nás přehrává. Udělali jsme v malém časovém sledu více zbytečných faulů, ale teď se nám povedlo usadit v pásmu a poprvé držíme Kladno v pásmu. Jenže protihráč nám balónek vypíchl a prosazuje se. 4:0. Soupeř nám ukazuje svou výbornou předvedenou hru v tomto utkání a ještě do pauzy zvyšuje na 5:0. Po přestávkové poradě jsme chtěli do druhé poloviny vstoupit lépe, ale již po 15 sekundách inkasujeme na 6:0. Od té doby se náš výkon zvedá, Kladno začíná fyzicky trochu odcházet, vytváříme si tak několik šancí. Manďák pálí z větší vzdálenosti, bohužel trefuje jen nohu gólmana, tak skóre zůstává stejné. V jednom ze soubojů se nám zranil Martin Štědroňský a trenér tak stahuje hru jen na 2 lajny a posadil tak na střídačku Lukáše Kainze. Na 1:6 snižuje Mateo Šoman. Po chvilce zkušeně vypichuje míček Pártl, předává Rottovi, který upravuje skóre na 2:6. V tomto momentu se vrací do hry Lukáš Kainz a hned v prvním střídání dává gól. Prohráváme již jen o 3 branky, což už se nám vyrovnat nepovede. Kladnu v letošní sezóně podléháme i podruhé. Tentokrát 3:6.

Díky prohře hrajeme utkání o třetí místo proti Kutné Hoře. Na tento zápas jsme se dobře nachystali a dobrým výkonem soupeře přehráli 7:1. Branky vsítili Šoman, Novotný, Rotta, Novotný, Benko, Reksoprodjo a Rotta.

Článek: Matyáš Kainz

No Replies to "Mladší žáci odehráli povedený víkend a skončili na třetím místě."