Muži si poradili s Královým Dvorem a opět jim patří dělené první místo.

V minulém utkání skončila mužům dlouhá série bez ligové prohry, která trvala déle, než rok. Ve smolném závěru s Pl9:31zní, kdy jsme dostali vítěznou branku vteřinu před koncem, jsme dostali studenou sprchu. Na druhou stranu přesně něco takového jsme nejspíš potřebovali, protože i přes výsledky jsme si byli vědomi, že naše výkonnost klesá. Zaměřili jsme se tedy na trénincích na aspekty, které nám dělaly poslední dobou problémy a zlepšili tak náš herní projev.

Úvodní buly vyhrávají domácí, ale na první střelu si musí fanoušci počkat až do třetí minuty. Královák je více na balonku, ale pokusy o rozehru jim maří naši obránci. V 5. minutě se musí poprvé předvést Galajda, který chytá odražený míček. Pak jdeme na řadu my. V šesté minutě se spustila naše kanonáda střel na branku, sypeme tam jednu za druhou, ale zatím téměř vše chytají obránci. 9:31 a máme tu první branku utkání. Po tomto gólu se ujímá iniciativy Luncern a kvůli našemu nedůrazu před brankou přidává druhý zásah. Je na čase se probrat a začínáme na balonku. Nejprve se musí po střele Sandnera vytáhnout domácí brankář a poté ho zachrání ještě dobře postavená tyč. 16:03, Matoulek na balonku. Výběh do středu hřiště a dalekonosná střela si našla své místo hned pod břevnem. Poté se hra trochu uklidňuje a ani jeden tým nechce udělat chybu. Závěr první části patří ale nám, domácí obránci a brankář chytají, co se dá. 10 vteřin do konce a zmocňujeme se míčku na vlatní polovině. Kalina se rozebíhá dopředu a za zády slyší od spoluhráčů “pět, střílej”. Kalina nachází krosovou přihrávkou Munka a ten vteřinu před koncem nekompromisně zakončil do levého rohu soupeřovy branky. Pro Munka to byl teprve 10. zásah v mužské kategorii. Střely domácí 7 – 10 hosté.

Kalina se staví na buly a vyhrává. Náš herní projev se začíná zlepšovat a opět si vytváříme velké množství šancí. Musíme vyzdvihnout domácího Vlčka, který chodí do každého bloku velmi obětavě a má snad více zákroků, než brankář. Ve dvacáté páté minutě jsme se dostali do úniku dva na jednoho. Matoulek posílá na Pavlíčka, ten z první střílí. Strefuje sice golmana, ale od něj se míček odráží za jeho záda. Tempo hry stoupá a my začínáme mít navrch. Doplácíme ale opět na náš důraz před brankou a napotřetí dostává Králův Dvůr míček do naší branky. To Luncern trochu nakoplo a opět srovnali tempo hry. Snažení domácích ale utíná Černý, který nás po asistenci Vondrušky opět dostává do vedení. 34:46 a za nedovolené vrážení si jde sednout Wald na dvě minuty. Oslabení ale trvá pouze chvilku a za sekání si jde odpykat svůj trest i domácí útočník. Ukončení druhé části. Střely na branku: domácí 6 – 13 hosté. Stav 3:4.

Opět začínáme na balonku, ale první šanci má Králův Dvůr, Galajda opět zasahuje. Tempo hry graduje a přibývá i osobních soubojů. Pro 99 fanoušků je k vidění atraktivní utkání. V padesáté třetí minutě si jde sednout na trestnou lavici za bránění ve hře Sandner. Oslabení přežíváme, ale čas kvapí a domácí si berou time – out. 56:52 a Luncern snižuje na rozdíl jedné branky. Opět se schyluje k zajímavému závěru. Zklidnění nám přináší Pavlíček, který zkušeně stahovačkou posílá míček k bližší tyčce. Domácí následně hrají v šesti a schyluje se k závěrečnému tlaku. Obránce se dostává k míčku a nechytatelnou střelou pod břevno snižuje na 5:6. Naštěstí pro nás je toto vše na co se Králův Dvůr zmohl a závěr utkání jsme si už pohlídali. Střely domácí 13 – 14 hosté.

Velmi náročné utkání se šťastným koncem. Pro nás byl tento zápas důležitý nejen z hlediska výsledku, ale po dlouhé době jsme předvedli i docela slušný týmový výkon a herní projev. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Marek Galajda, který si v utkání připsal 26 úspěšných zákroků. Díky tomuto vítězství jsme se s 19 body dostali opět na dělené první místo s Orkou. Dalšímu ligovému utkání předchází ještě SVÁTEK FLORBALU. Ve středu se totiž střetneme se Superligovou Technology Florbal MB, která je aktuálním lídrem nejvyšší soutěže. V dalším ligovém kole nás čeká výjezd do Náchoda. Přijďte nás podpořit a vytvořit super atmosféru pro naše borce.

No Replies to "Muži si poradili s Královým Dvorem a opět jim patří dělené první místo."